יתרון לאדומים

לקראת משחק העונה, שיכריע ככל הנראה מי תזכה בתואר הנכסף, ערכנו עבורכם סקירה לגבי העמדות השונות בשתי הקבוצות. הנתונים מצביעים על יתרון קל לאדומים, האם זה יתבטא גם בתוצאה?

יום שני 18 מאי 2009
קובי סגל

 הגענו לישורת האחרונה של מאבק האליפות, מכבי חיפה והפועל ת"א יצרו ראש חץ לקראת הזכייה בתואר הנכסף, שנעלם בשנים האחרונות לטובת הכסף הגדול של גאידמק, שאסף את טובי השחקנים בארץ  והביא זרים  דוגמת בואטנג, פרננדס, ואבראו  במחירים  של מועדונים אירופאים מפוארים.

למרבה ההפתעה, שני מועדונים גדולים אלה, סיפקו רק שחקן בודד אחד, דקל קינן להרכב הנבחרת, ושני שחקני ספסל- ניר  דוידוביץ וגיל ורמוט.  אלמנט האומר דרשני.

איפה הימים בהם האלופה או המובילה הייתה הבסיס ליסוד הרכב הנבחרת? לא ברור. ובכל זאת, יש למכבי חיפה והפועל תל אביב כמה שחקנים לא רעים בכלל.

בניתוח מערכות קצר, ניתן לכם את היתרונות בכל עמדה שיש לאלופה שבדרך ואנחנו ניסינו לערוך ניתוח שכזה.

שוערים: 

שני  השוערים  הם המצטינים בקבוצותיהם. ניר דוידויבץ חזר מפציעה ליכולתו הטובה. וינסנט  אניימה בעונת שיא, מיעט לספוג, דבר שנותן להפועל יתרון בעמדה. מה הוא עושה בישראל? קשה להבין.
 
הציונים: אניימה 8.  דוידוביץ 7

הגנה:

למכבי חיפה יש מגינים בעלי אורנטציה יותר התקפית יותר מאשר הגנתית , מסיללה , 5 ואלון חרזי  5 לוקים במסירה האחרונה ולא מספקים בישולים. חרזי גם מעבר לשיאו.  סך הכל  10 נק' למכבי חיפה.


להפועל תל אביב יש מגנים מוכשרים יותר. יגאל אנטבי ,6, בעונה מצוינת עם הרבה ניסיון  ודאגלס דה סילבה, 6,   שבמקור בלם אבל מוסיף אלמנט של שערים במצבים נייחים הוא גם כנראה השחקן שנמצא בכושר הטוב ביותר אצל האדומים.  סך הכל  12 נק' להפועל תל אביבבלמים
:  

דקל קינן, 7, הוא עמוד התווך, שגם מבקיע וביחד עם ליאונד קרופניק, 5 הם צמד ששווה ביכולתם, לבאדיר,  6, עתיר הניסיון  ולטופוזאקוב, 6. למרות שחיפה הרבה יותר פגיעה במרכז הגנה והפועל פחות חדירה מהאגפים ישנו שיוון במערך האחורי. 12 נקודות לשתי הקבוצות.

קישור הגנתי:

ג'ון קולמה,  5,  בעונה בינונית,  רחוק משיאו בעונה שעברה בה סיפק גם בישולים ושערים  והיה עמוד התווך של סכנין. בחיפה הוא מתמקד רק בהגנה. בירם כיאל, 5, פתח את העונה בצורה פנטסטית , ויכולתו ירדה עם משבר הטעות בנבחרת.  אם ישתפר  יוביל את חיפה לתואר. סך הכל  10 נק' לחיפה.

ביברס נאתכו, 6, למרות פציעותיו הינו הדור החדש של הקשרים אחוריים, שמלבד הגנה יודע גם לבשל ולהבקיע. אביחי ידין, 5,  נכנם לנעליו הגדולות של שי אבוטבול הפצוע. הוא  מספק את הנדרש ולא יותר מזה.   סך  הכל: 11 נק' להפועל.

 קישור התקפי:

בוקולי, 8, אחרי פתיחת עונה קטסטרופלית (עקב פציעה מתמשכת ), עושה רושם שחזר לשיאו וכל פעולה טובה מתחילה ו/או מסתיימת דרכו. ליאור רפאלוב , 6,  הוא הבטחה שלא קוימה עדיין. הוא כבר לא ילד, ולא בוגר מספיק. ביכולת בינונית הוא מספק  שערים חשובים.

סך הכל   14 נק' לחיפה.
 
גיל ורמוט, 6, מוסיף ברק לאדומים ומכתיב את קצב המשחק. חסרים לו שערים כדי להפוך לשחקן גדול.

דמיטאר טלקיסקי, 5, בעונה חלשה מאוד, לא תורם כמעט בכלל למרות שהשתדל מאוד. סך הכל: 11 נקודות להפועל תל אביב.
 
התקפה:

יניב קטן, 7,  מוליך את הירוקים, אך נרדם לפרקים. הוא עדיין מספק את מירב הבישולים, למרות שחסרה לו קצת היכולת להבקיע שערים.

פאנטיני, 6, מגיע בתקופה טובה. מבקיע שערים. זקוק לעוד חלוץ לידו. סך הכל: 13 נקודות לחיפה.

אין ספק שלהפועל יתרון במחץ. יבואה, 7,  עושה את ההבדל, למרות שפתח את העונה מצוין  וחלה ירידה בכושרו הוא עדיין השחקן החשוב בהפועל, שיכול להכריע משחק.

מהראן לאלה הוא התגלית הגדולה של העונה. הוא מבקיע שערים במשחקים החשובים ומתאמץ בהם ללא הפסקה. הציון שלו: 7 וסך הכל 14 נקודות להפועל.

מאמנים:

אלישע לוי,  8,   אחרי עונה חלשה עם סגל בינוני מוביל את הליגה עם סיכוי לזכות בשני תארים.
אלי גוטמן, 8,  אחרי עונה של הישרדות בנה סגל מצוין שיכול לזכות באליפות.

הציון הכללי:

76 נקודות להפועל תל אביב

74 נקודות למכבי חיפה

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק