ואנחנו נמשיך ונשתפר

ערוץ 1 רכוש את זכויות השידור של ליגת העל ואחרי השידור המוצלח מטדי מבטיחים שם להיות טובים יותר, מקצועיים יותר ומרתקים יותר. אבי רצון, עמית הורסקי ודני נוימן מבטיחים לעשות לכם את החורף

יום חמישי 27 אוגוסט 2009
שלמה חסיד

 אחת ההפתעות המרעננות של מחזור הפתיחה בליגת העל היה השידור המוצלח בערוץ הראשון של המשחק בין בית"ר ירושלים להפועל תל אביב , שהניב רייטינג יפה של קרוב ל- 12 אחוז בממוצע.

 בערוץ לא יוצאים בחגיגות, אם כי הם קיבלו תיאבון לשדר באופן קבוע את המשחק המרכזי בליגת העל. כבר עתה ברור שהמשחק הקרוב בין בני סכנין לבית"ר ירושלים ישודר בערוץ הראשון והמו"מ לגבי העונה כולה, נמצא בעיצומו ולמעשה הוא על סף חתימה..

מה שהפתיע רבים לא פחות,  הייתה איכות השידור. הביקורות הרגילות נגד הערוץ הראשון כמעט ונשכחו,  והשבוע זכו ראשי ערוץ 1 בעיקר לתשבוחות, גם על שידור המשחק של עמית הורסקי ודני נוימן וגם, ואפילו בעיקר, על השידור לפני ואחרי המשחק. בוני בינצבורג ואבי רצון העבירו שידור באופן מהנה ומקצועי, בלי הצורך המעצבן לעצור את הדיון למטרות שיווק.

עמית הורסקי, ששידר את המשחק, מתמוגג: "אני מקווה שתהיה לכך המשכיות ושנקבל את הזכויות לכל השנה. אני חושב שהרייטינג שקיבלנו מוכיח שהמשחק צריך להיות בערוץ ציבורי".

איך הרגשת לשדר את המשחק?

"נהניתי וקיבלתי הרבה מחמאות. קיבלתי תגובות טובות על כך שהיה שידור טוב בפרי גיים ובפוסט גיים. זה לא כמו בערוץ עשר שעולים לשידור דקה לפני המשחק ומסיימים דקה אחרי. אנשים נהנו מכל האריזה של המשדר, והרבה אנשים אומרים שהלוואי שניקח את הזכויות לכל השנה, כי אנחנו משדרים בלי פרסומות. אישית, נהניתי לחזור למרכז העניינים. והכי נהניתי לשבת עוד הפעם ליד נוימן שמאוד כייף לי איתו. גם היו ביקורות טובות בעיתונים ובאינטרנט שזה לא שכיח אצלנו. בדרך כלל מנגחים אותנו. זה כייף לקרוא שהצופים והמבקרים נהנו, ואני מקווה שאנשים יתרגלו אליי כי הם רגילים לטריו השדרים שזה יורם, מאיר ורמי".

דני נוימן, הפרשן, מוסיף: "היה שידור מצוין. אנשים עדיין לא יכולים להפנים שבערוץ אחד מסוגלים להפיק תוכניות ברמה כזו, זה מרגיז אותם. כל הזמן מנסים לנגח אותנו, אבל אנחנו, ערוץ 1, הקמנו את הטלוויזיה בארץ. כנראה שהכוח נמצא אצל הברנז'ה באזור תל אביב. אני שמח שאני ירושלמי גאה".

כבית"רי מהבית, איך הצלחת להיות אובייקטיבי במשחק מול היריבה השנואה, הפועל ת"א?

"נולדתי בבית"ר, אבל כשאני בא לשידור אני יודע להפריד בין סנטימנטים שאולי יש לי, לבין אובייקטיביות. ואני יודע, בניגוד לפרשנים אחרים,  לכבד את כל השחקנים שמשחקים על המגרש. גם אם הפועל הייתה מבקיעה הייתי שמח, כי זה היה מוסיף לשידור וזה הדבר הכי חשוב".

מירי אלייקים, שדרנית הקווים, דווקא קראה ביקורות פחות טובות: "הביקורות שאני קראתי רק קטלו אותנו, אבל הרייטינג היה יפה. הוכח שאין מקום יותר טוב לשידור המשחק המרכזי מערוץ אחד, כי אצלנו אין פרסומות, הצוות מצוין וזה מה שחשוב. התגובות של השחקנים והמאמנים מגיעות מדי אחרי המשחק, ולא צריך לחכות לסוף החדשות".

אז מה הלאה? נראה כי עד לאחר פגרת הנבחרת ייחתם ההסכם וערוץ 1 ישדר כדורגל ישראלי חי כל העונה. בערוץ גם מבטיחים להשתפר. גורם בערוץ אמר: "אני מבטיח לכם שנהיה מעניינים יותר. היו לנו מעט בעיות טכניות שייפתרו. נרחיב את הפריגיים (התוכנית לפני המשחק). אבי רצון יקבל הרבה יותר במה. גם הוא, כמו כולם, היה מעט נרגש ובקרוב הוא יהיה חד יותר ויזכיר לכולם מיהו רצון הישן והטוב,  מעורר עניין. נוסיף כתבות רקע והעיצוב ישתפר. רק צריך להשלים את רכישת הזכויות".

ששי אפרתי, יו"ר מחלקת הספורט ברוממה, אמר: "ערוץ 1 עושה ויעשה מאמצים גדולים בשביל לרכוש את הזכויות לשידור המשחק המרכזי, בין היתר על ידי הפגנה של איכות שידור גבוהה. זאת לטובת שידורי הערוץ הראשון והכדורגל בישראל".

הופתעת מהרייטינג?

"לא הופתעתי. הרייטינג גבוה יחסית, כי אנחנו עדיין בקיץ והרבה אנשים נמצאים בחופשה. יכול להיות שאם המשחק היה בינואר היינו מאוכזבים מהרייטינג. אבל אנחנו מרוצים כי הרמנו שידור תוך 24 שעות, ולא ממש היה פרסום שהמשחק אצלנו. זה הישג ענק שלנו, עם רייטינג יוצא מהכלל. אני לא מופתע, אבל שמח. אם היינו נערכים בזמן, היינו מגיעים ל-15 אחוז. אסור לשכוח שהכדורגל היה בירידה תלולה, והעונה הקודמת נגמרה בשמונה אחוז רייטינג של המשחק המרכזי, כשאפילו הדרבי התל אביבי לא הביא עשרה אחוז. אז זה הישג גדול ואני מרוצה מאוד".

אורי לוי, מהקודקודים הגדולים ברוממה, מסכם: "חשבנו ואנחנו עדיין חושבים שהכדורגל יכול להיות זרז להתחזקות הערוץ. לא רק לשידורי הכדורגל עצמם אלא לשלל התוכניות. לכן אנחנו הולכים חזק על המשחק המרכזי. שידור של חלון ראווה כזה יועיל לערוץ לכל רוחבו. זה יועיל לשידורי הדוקומנטציה, החדשות, ואפילו לשידורי הדת. הכול יקבל בעיטה קדימה כתוצאה מהכדורגל".

הופתעת מהביקורות הטובות שקיבלתם?

"זו הייתה בהחלט הפתעה לטובה. לא האמנתי שנקבל פידבקים כאלה מהמבקרים, אבל אני בהחלט יכול להצטרף לדעתם כי לדעתי היה לנו שידור מוצלח מאוד".

הצבעוניות של גומא אגייאר הוסיפה לשידור?

"זו הייתה הפתעה. אני מכירה את ארקדי, אבל לעומתו אגייאר התגלה כבחור נחמד, בלי אגו, שבא לעשות שמח.  לראות אותו רוקד זה היה מצחיק ומוזר אבל זה היה אמיתי כי הוא התחבר לקהל. ראש העיר ניר ברקת אמר לי שגומא בא מאהבה למקום, ולדעתי הוא הכי מתאים לבית"ר".
 
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק