גוטמן יבצע שינוים בינואר

ההברקות של איתי שכטר לא משנות את הדיעה שהפועל תל-אביב חייבת שינוי מקצועי דחוף בסגל. מגן ימני, בלם וקשר חדשים, ישראלים וזר, צפויים לנחות בחודורוב בחלון ההעברות בינואר. אלבארז שוב מועמד

יום שישי 02 אוקטובר 2009
אשר גולדברג

בהפועל תל-אביב יודעים שהדברים סביב ההרכב והמשחקים האחרונים בליגה ובאירופה אינם מסתדרים כפי שחשבו ותכננו. יאמר מייד שהפועל תל-אביב עדיין קבוצה חזקה, איכותית ובהחלט מועמדת לזכות בתואר האליפות, כפי שסומנה בקיץ.

אתמול בהמבורג המערך של אלי גוטמן קרס לחלוטין, להוציא מספר הברקות של איתי שכטר שהשאירו על קצה הלשון טעם של פספוס וחשיבה אחרת. 

שום דבר בתכנית המשחק המקצועית של גוטמן לא עבד, נקודה. כל הדיבורים וכל ההרצאות והאמירות היו לספק מענה למיקרופונים שנשלפו או להראות שישנה אמירה מקצועית. המבורג אכן קבוצה טובה ואיכותית, בעיקר במגרשה ומול אוהדיה, היא שיחקה מול ההגנה והקישור של הפועל ת"א כמו במשחק אימון פנימי, ללא כל מאמץ.

אלי גוטמן יודע ששינוי מתבקש ובעיקר לקראת ליגת העל והמרוץ של "האדומים" לתואר האליפות. גם בהפועל תל-אביב יודעים שהלחם והחמאה נמצאים בתואר האליפות. מוני הראל ואלי טביב יודעים שאי אפשר להשאיר את המצב כמו שהוא. הפועל ת"א חייבת שינוי דחוף וההתפרקות ההגנתית הוכיחה ש"תכנית המשחק" של גוטמן לא הייתה ולא נבראה על כר הדשא הרטוב בנורדבנק ארינה בהמבורג.כריסטיאן אלבארז. ישוב לישראל וישחק באדום?

גוטמן יקבל בחודש ינואר שניים או שלושה שחקנים חדשים לעמדות החלשות. הרכש הזר, זורב מנטששוילי שהוחלף בהמבורג אחרי פחות ממחצית השעה, הוא הדוגמא לקריסה. הקשר הגאורגי ישוחרר ויגיע רכש זר אחר מתוך מספר מועמדים שיהיו פנויים בעוד חודשיים וחצי. החיזוק ותוספת ההשלמה המקצועית תהיה בעמדת המגן הימני. שמו של המגן הצ'יליאני, כריסטיאן אלבארז המשחק במקסיקו ואינו מרוצה שם, עלה ושוב נמצא בבדיקה.

בנוסף חייבת הפועל תל-אביב בדחיפות בלם חדש ומנוסה לצידו של דאגלס דה-סילבה. גם קשר אחורי איכותי לצידו של אביחי ידין הוא חיזוק מתבקש. בהפועל מצפים להחלמתו וחזרתו של מיכאל זנדברג ואפשר שיהיו מי שירצו בחודש ינואר את החלוץ הגנאי, סמואל יבואה, שכבש אתמול שער שאולי יהיה סימן להמשכיות.

ביום ראשון תתארח הפועל ת"א בקופסא מול מכבי נתניה של ראובן עטר. הפועם מתכוון גוטמן לפתוח עם איתי שכטר וסמואל יבואה ביחד בהתקפה, כשנאתכו יחזור לעמדת הקשר על חשבונו של מנטששוילי. אוהדי הפועל תל-אביב ימשיכו לתמוך בשחקנים ורבים יהיו ביציעי הקופסא.

צילום: GettyImages

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק