עותמן, ארבייטמן ורפאלוב תקועים

במכבי חיפה לא מביטים לאחור. מביטים קדימה ורואים שיש בעיה בעמדות של עלי עותמן, שלומי ארבייטמן וליאור רפאלוב. כשקטן סגור, חיפה תקועה.

יום שלישי 01 דצמבר 2009
אשר גולדברג
 מכבי חיפה נשארה הקבוצה הטובה ביותר בליגת העל והמועמדת מספר אחת לזכות בתואר האליפות. הפנצ'ר נגד מכבי תל אביב בבלומפילד הביא לחשיבה נוספת במצב ובקרוב, עד חלון ההעברות, גם יתקבלו החלטות מקצועיות.

המאמן, אלישע לוי, מבין כי הוא חייב ריענון בסגל ותיפקוד השחקנים על כר הדשא. במועדון הבינו כי למרות שלוי ושחקניו לא מחפשים תירוצים, יש למכבי חיפה את הקושי המנטלי והגופני להיות בשיא בשני המפעלים: ליגת האלופות והליגה הישראלית.

קל לאבחן את המצב במכבי חיפה, שתוקע את משחקה ואינו מאפשר לקבוצה לפרוץ ולהתרומם. מה שטוב נגד קבוצות כמו הפועל רעננה, הפועל עכו, הפועל רמת גן, אשדוד ובאר שבע, לא טוב בליגה של הפועל תל אביב, מכבי תל אביב, באיירן מינכן ויובנטוס.

נגד קבוצות הכסף הגדול, מכבי חיפה זקוקה להתעלות גדולה כמו מול הפועל תל אביב, או למזל ויכולת שיא כדי להיות ברמה שווה, עם הסגל הנוכחי, בשתי חזיתות.

קל ליעקב שחר, אלישע לוי ושאר הצוות המקצועי לפתור את הבעיה ולהשתדרג. עלי עותמן הוא מגן ימני סביר ולא יותר בליגה שלנו. עותמן חסר הניסיון הוא לא האיש שחולצת הקשר האחורי או הקדמי תפורה על מידותיו. עותמן צריך את הזמן להתאקלם ונראה כי גם אלישע לוי הבין שנעשה כאן משגה בהצבתו בעמדה כל כך אחראית..

שלומי ארבייטמן הוא שחקן ליגה טוב למשימות של דרג שני. בדיוק לקבוצות מולן הוא כבש את עשרת שעריו. ארבייטמן טוב במקומות בהם שוהה חיפה המון, בתוך רחבת השש עשרה. הוא ג'וקר פנטסטי לכדורים שנופלים באיזור קו החמש .מול קבוצות והגנות חזקות ומנוסות אין לשלומי מה למכור. אלישע לוי חייב לא להקשיב לפרשנים צרחנים ולעיתונאים חסרי ידע שמתלהבים מגולים נגד הרקק שבקבוצות.

גם ליאור רפאלוב טוב אולי בקט רגל במגרש מוקטן. במשחקים של אחריות הוא מביא את השכונה לכר הדשא ואינו מחובר למשחק.

ומעל כולם נמצא יניב קטן. כשקטן אינו מופיע במלוא הדר תפארתו, מכבי חיפה יכולה ליפול ולהגרר למשחקי כאילו. דברים שאלישע לוי חייב לבלום.

נראה שהחשיבה היא להביא בחודש ינואר לפחות שני שחקנים חדשים לעמדות המפתח שאינן מתפקדות. הסגל הרחב צריך ריענון ויציאה לדרך חדשה.

יעקב שחר מבין שהופעה נוספת בליגת האלופות והכסף הגדול שיגיע מחייבים אותו להושיט לאלישע לוי יד של הצלה וחיזוק.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק