פאר: נהייתי יותר אגרסיבית

אליפות אוסטרליה הפתוחה: הישראלית רשמה הישג ענק כשניצחה את סבטלנה קוזנצובה, המדורגת 4 בעולם, 2:6,4:6 - תפגוש ברבע הגמר את סרינה ויליאמס שניצחה את ינקוביץ'

יום ראשון 21 ינואר 2007
מערכת TELESPORT
שחר פאר רשמה לפנות בוקר את הישג השיא בקריירה הקצרה, אך המפוארת שלה, כאשר ניצחה את סבטלנה קוזנצובה הרוסייה 2:6,4:6 ועלתה לרבע גמר אליפות אוסטרליה. 

שוב פאר הוכיחה בפעם המי יודע כמה שהיא עשוייה מהחומר שממנו עשויים הטובים ביותר. מה נאמר על ההישג המדהים הזה, סנסציה? תלוי את מי שואלים. למעט 20 הדקות הראשונות בהתמודדות הזה, שחר הוכיחה עליונות על פני הרוסייה לאורך כל המשחק ולא התרגשה גם מפיגור 2:4 במערכה הראשונה. 

שחר הצליחה להשלים ניצחון ב-4 משחקונים רצופים במערכה הראשונה בדרך לניצחון 4:6 במערכה הראשונה. המערכה השנייה היתה כבר כולה של שחר, בה ניצחה 2:6 בדרך לניצחון המדהים הזה, שקובע - שחר עולה לראשונה בקריירה שלה לרבע טורניר גראנד סלאם.

רק עמוס מנסדורף רשם הישג דומה כאשר העפיל לרבע גמר גראנד סלאם, אולם שחר שלנו עדיין לא בת 20 ובקצב ההתקדמות הזה שלה, אל תתפלאו אם היא תסיים את האליפות בין 10 הגדולות בעולם.

פאר אמרה בסיום: "אף פעם לא ניצחתי שחקנית ברמה הזו. אני מאוד שמחה מהדרך בה שיחקתי. אני חושבת שהשתפרתי. אני יותר אגרסיבית. אני משפרת את ההגשה".

ברבע הגמר תחכה שחר לסרינה וויליאמס האמריקנית שניצחה בקלות 3:6 2:6 את ילנה ינקוביץ'.

ויליאמס שלא מדורגת בטורניר אמרה לקראת המשחק: "היא שחקנית מצויינת. אני מאוד שמחה עבורה. זה הרבע גמר הראשון שלה. יהיה קרב מאוד קשה" 

מערכה ראשונה: 4:6 לשחר

הרוסיה הפגינה עליונות במשחקון הראשון ושברה את שחר כבר בפתיחה כדי לעלות ל-1:0. שחר לא התרגשה ושברה את הרוסיה מיד בחזרה. קוזנצובה עלתה ליתרון 1:2, כאשר אף טניסאית לא מצליחה לשמור על ההגשות שלה. הרוסיה הצליחה לברוח ל-1:3 במערכה, אחרי ניצחון קליל במשחקון הרביעי. שחר לא נתנה לרוסיה לברוח לה, והצליחה סוף סוף לשמור על ההגשה שלה כדי לצמק ל-2:3. 

שחר התקשתה מול ההגשות החזקות של קוזנצובה, והפסידה ללא תנאי במשחקון השישי. פאר הצליחה לשמור על ההגשות שלה במשחקון הבא וצימקה את הפיגור שלה ל-3:4. פאר הצליחה לחזור כמו גדולה למשחק, כאשר שברה את הרוסיה על האפס במשחקון השמיני וקבעה 4:4 במערכה. הישראלית שמרה על ההגשה שלה, אחרי ניצחון בשובר שיויון ועלתה ליתרון ראשון במשחק. פאר הצליחה לעשות את הבלתי יאומן ולהשלים ניצחון במערכה של 4:6, אחרי שכבר היתה בפיגור 4:2.

מערכה שנייה: 2:6 לשחר

שחר המשיכה את המומנטום המצויין שלה גם במערה השנייה ועלתה ליתרון מהיר של 0:1. פאר המשיכה להדהים ולשבור את הרוסיה בדרך ליתרון 0:2 במערכה. פאר שמרה על ההגשה שלה ועלתה ליתרון 0:3! קוזנצובה הצליחה איכשהוא להישאר בחיים עם ניצחון במשחקון הרביעי.

שחר נקלעה לפיגור במשחקון ההגשה שלה, אך הצליחה לעלות ליתרון 30:40 בזכות אס מצויין. קוזנצובה נשברה והפסידה את המשחקון בדרך ל-1:4 במערכה. הרוסיה הצליחה להישאר בחיים ולחזור לפיגור 2:4. בדיוק ששחר היתה בשיא המומנטום, עצר המשחק בעקבות גשם קל במלבורן. נשמע מוכר? שחר הפעם לא התרגשה, רשמה שתי נקודות רצופות בשובר השוויון ועלתה ליתרון 2:5!. קוזנצובה הגישה את המערכה המכרעת, אך שחר לא התרגשה ועלתה ליתרון מהיר של 15:40 וניצחון במערכה כולה 2:6!

זוגות מעורבים: משחקו של אנדי רם הופסק

משחקו של אנדי רם בטורניר הזוגות המעורבים הופסק הלילה בגלל גשם. 

הישראלי משתף פעולה עם ורה זבונרבה ומשחקם נגד כריס גוצ'יוני וקייסי דלקווה הופסק במצב של 4:5 לצמד הישראלי/רוסי במערכה הראשונה.

הלילה יחזור אנדי רם לטורניר הזוגות. רם וארליך ישחקו ב-02:00 בלילה נגד מהאש בופאטי מהודו וראדק סטפאנק הצ'כי.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק