רעננה התקרבה לתא ומטה אשר

כדורעף: הקבוצה מהשרון ניצחה את קרית אתא ומצטרפת לצמרת ביחד עם מכבי ת"א ומטה אשר שניצחו בחוץ. כפ"ס גם כן ניצחה את עילבון

יום שלישי 22 דצמבר 2009
מערכת TELESPORT

 המחזור ה-14 של ליגת העל בכדורעף גברים התקיים הערב (שלישי) ומי שתקעה בסיומו יתד חזקה בצמרת היא ארזים רעננה שביססה את מקומה, שלישית רק למכבי תל אביב ומטה אשר.

באולם בגבעת הרקפות חזו 150 צופים במשחק הצמרת בין החמישית, הפועל עירוני קריית אתא וארזים רעננה השלישית. 

שתי הקבוצות פתחו צמוד את המשחק ולא נפרדו על אמצע המערכה הראשונה, אז הצליחה רעננה להיות הראשונה לפתוח פער, 16:12. יתרון ארבע הנקודות נמשך, עם 20:16 לאורחים, שהמשיכו לשלוט וניצחו במערכה הזו 25:19. המערכה השנייה הייתה צמודה יותר, כשרק לקראת הסיום הצליחה רעננה לפתוח שוב פער בזכות הנחתות טובות של מיכאל ויסוצקי הוותיק והטוב. מספר נקודות רצופות של האורחים העלו אותם ל-22:17. 

אתא הצליחה לחזור בעזרתו של חוסם האמצע רומן אוסטרובסקי עד ל-24:22, אך רעננה השיגה את נקודת המערכה, ניצחה 25:23 ועלתה ל-2:0 במערכות. המערכה השלישית הייתה המהירה ביותר במשחק, כשרעננה מפגינה משחק חסימות משובח, עולה כבר ל-23:16 ובסיום מנצחת 25:17. זיו בר נצר היה גם הוא מהמצטיינים בשורות האורחים, שנאחזים היטב במקום השלישי.

בתיכון מוסינזון בהוד השרון נפגשו הערב מכבי 'מוסינזון' הוד השרון ומכבי תל אביב. בעונה שעברה זה היה המפגש בסדרת הגמר, אך הערב זה היה משחק קצוות בין הקבוצה שבמקום השמיני לבין המוליכה. 

מכבי תל אביב פתחה מצויין את המשחק וניצחה בשתי המערכות הראשונות 25:16 ו-25:15. אריאל הילמן, שפותח דרך קבע בשישייה של הדאבליסטית, שותף הערב דקות מעטות בלבד בשל פציעה בברך וקינן קופטש, שמילא את מקומו היה מהמצטיינים בשורות האורחים. למרות הפתיחה החזקה של ת"א, שחקני הוד השרון לא הסכימו לוותר וניצחו במערכה השלישית 23:25. המערכה הרביעית הייתה שוב בשליטת ת"א, עם משחק טוב של הזר מאוריסיו ארואה, שהוביל אותה לניצחון 25:19. ניצחון 14 מ-14 משחקים למוליכת הטבלה, שלא מסכימה לעצור.

באולם עופר בבת ים נפגשו הערב עירוני 'קסטרו' בת ים והשנייה, הפועל 'מילואות' מטה אשר. האורחים הופיעו למשחק בהרכב חסר מאוד: הקפטן והמוסר עידו כהן, שמתאושש אט אט ממחלה, החמיץ את המשחק בשל בדיקה רפואית. הזר הברזילאי המצויין פרדריקו טקסיירה, עזב השבוע את הקבוצה ואת מקומו החליף אלכס קופיזון בן ה-17. 

למרות ההרכב החסר, שלטו האורחים לכל אורך המשחק וניצחו בשתי המערכות הראשונות פעמיים 25:18. את המערכה השלישית ניצחה בת ים 22:25, אך מטה אשר, בזכות משחק טוב של תומר כץ והזר ג'ואלסון ברבוסה, ניצחה גם את המערכה הרביעית ו-3:1 בסיום. כ-100 צופים חזו במשחק.

באולם בר לב בכפר סבא נפגשו הרביעית, הפועל כפר סבא והועלה החדשה, מ.ס עילבון. האורחים הגיעו למשחק עם רצף של 11 משחקים ללא ניצחון, אך גם הערב לא הגיע המפנה: כפר סבא ניצחה 0:3 (14:25, 19:25, 24:26) בתום שעה של משחק, כשהמצטיינים בשורותיה היו המגיש השני דור שפיצר והליברו אופיר ווינשטוק.

בקריית הצעירים ברמת השרון נפגשו הערב א.ס רמת השרון ואליצור 'מייסדים' כרמיאל. המשחק היה צמוד, כשרמה"ש מנצחת במערכה הראשונה 22:25 ובשנייה 23:25. במערכה השלישית הובילה כרמיאל בחלקים רבים, בזכות משחק טוב של הזר פבלו דמיאנסקו. 

לקראת הסיום הייתה התוצאה שוויון 24, אך שתי נקודות רצופות של המארחים הקנו להם ניצחון 24:26 במערכה השלישית ו-0:3 במשחק כולו. רמת השרון התבססה במקום השישי והתקרבה כדי שתי נקודות מהחמישית, קריית אתא. לכרמיאל עדיין ניצחון בודד מפתיחת העונה.
 
הליגה יוצאת כעת לפגרה בת שבועיים ותשוב לפעילות ביום שלישי, ה-5.1.09.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק