מיצו את עצמם

אני עדיין חושב שהפועל תל-אביב ומכבי חיפה הן בליגה משלהן. כוכבי האדומים חסרי מנטליות והשליש הראשון הספיק להם. נראה שמעכשיו גם גוטמן יתחיל להבחין

יום רביעי 30 דצמבר 2009
אשר גולדברג

הכותרת האדומה אחרי התיקו 1:1 של הפועל תל-אביב נגד הפועל עכו באה מחדרי חדרים. אמירות של ביקורות מתוך המועדון האדום על ניהול המשחק של המאמן, אלי גוטמן. מעכשיו יודעים בהפועל תל-אביב שהמשחק נגד בית"ר ירושלים הוא מבחינתם חובה לניצחון.

כנראה ללא וינסנט אניימה, הפועל תל-אביב תהיה עוד קבוצה בליגה הישראלית. מעכשיו, כשאין סקאוטים כביכול ביציע, חובת ההוכחה היא על השניים שהגיעו להביא אליפות. איתי שכטר וגילי ורמוט.

על פניו נראה שדברים נסדקו אצל השניים וכוחם על כר הדשא נשאב יותר מאנשי תקשורת שמחפשים כותרות סרק מאשר על שחקנים שאירופה באמת ממתינה להם. נראה כי שכטר וורמוט הסתחררו בתוך עצמם ואיבדו כיוון. הריצה המתוקשרת אל יוסי אבוקסיס כדי להעיף את הצדיק והתכשיט, עמרי קנדה, היא דוגמא של חוסר מקצוענות. 

שכטר וורמוט משחקים על "הנדמה לי ולהם", כאילו גול או מסירה בליגת העל המפוארת שלנו מביאה את אירופה לכרוע בפניהם ברך. השכטר-ורמוט מסתפקים בתעודת שליש עצמית, וכמו הצברים של ארץ-ישראל הפסיקו ללמוד ולהמשיך להשתבח. כדאי לשניים לחזור לעצמם ומהר כי לאוהדים הנפלאים מגיעה קבוצה אלופה.

אחד הסקאוטים הרבים שהיו בבלומפילד ועקבו אחרי השניים אמר לי: "יש להם רפרטואר מקצועי נמוך מאוד. אותו תרגיל, אותו הכדרור, שחקנים שבתוך משחק או שניים בגרמניה ילמדו אותם. הם לא שחקנים יצירתיים שיכולים להשפיע על קבוצות הצמרת בבונדסליגה ונראה לי שהם לא ישחקו בקבוצות האלה".

המאמן, אלי גוטמן, יודע כי הוא חייב להביא אליפות. אליפות עם טעם של אליפות ולא של כאילו מאבק נגד מכבי חיפה וקיזוז נקודות בחצי, מבית מדרשו של אבי לוזון. 

אני מאמין שההיסטריה אחרי התיקו מול הפועל עכו הייתה מקרית. ההתנפלות על השופט חיים יעקב מוכיחה כי שדברים מתפרקים מבפנים, קשה לעצור את ההידרדרות. וינסנט אניימה הוכיח כי נדבק במחלה הישראלית. אין ספק שמדובר בשוער מצוין לליגה הישראלית, אבל בכל שבת הפרשנים הקטנים מציינים שהוא לא ימשיך כאן. אבל את זה הם אומרים כפרשת שבוע בכל 4 השנים האחרונות, בלי בושה ובלי לחשוב, כשבאירופה לא סופרים את החתול הנמוך מניגריה כשוער אירופי.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק