דברים שכדאי לדעת לקראת הערב

כמה פעמים השתתפה מכבי ת"א בסדרה של הטוב מחמש? האם הפסידה בסדרה עם יתרון ביתי? האם צפויה סדרה צמודה בין בארסה וריאל? ומה היתרון של סופוט על אולימפיאקוס? לקראת פתיחת שלב ההצלבה, כמה פרטי טריוויה מעניינים

יום שלישי 23 מרץ 2010
שלמה חסיד

 טריוויה היא תמיד דבר מעניין. נכון, לא תמיד יש לפרטים משמעות, אבל יש עקרונות שנשמרים בדרך קבע ומאוד משמעותיים, בעיקר למהמרי ה-WINNER.

אז לקראת פתיחת שלב ההצלבה ביורוליג  ובעיקר כי חיפשנו פרטים קצת מיוחדים על המשחקים, אנו מציגים לפניכם מספר פרטי טריוויה שספק אם ידעתם על ארבעת משחקי ההצלבה שיחלו הערב.
.
1. זו העונה השלישית בתולדות היורוליג בה מונהגת שיטת "הטוב מחמש", אך הפעם הראשונה שמכבי תל אביב תשתתף בשיטה כזו באירופה. בשנת 2001 הונהגה שיטה  זו לראשונה, אולם אירופה התפצלה לשתי ליגות. מכבי לא שיחקה  ביוורליג אלא ב"סופרוליג" וזכתה בו. בעונה שעברה שוב הונהגה שיטת הטוב מחמש ביורוליג, אולם מכבי נעצרה בשלב הטופ 16.

2. מכבי תל אביב השתתפה בלא מעט סדרות של הטוב מ-3 באירופה. היא מעולם לא הפסידה סדרה בה היה לה יתרון ביתיות, אך מעולם לא ניצחה סדרה בה לא היה לה יתרון ביתיות.

3. בעשור האחרון הופיעה מכבי תל אביב שבע פעמים בפיינל פור. רק בעונות 2002/3 2006/7 ובעונת 2008/9 מכבי נעדרה מהמשחקים של ארבעת האחרונות.

4. אם צסק"א מוסקבה תעפיל לפיינל פור יהיה זה  הפיינל פור השמיני ברציפות שלה. למרות זאת היא זכתה רק פעמיים בשבע ההופעות הוקדמות שלה.

5. צסק"א מוסקבה וקאחה לבוראל נפגשו פעמיים בשלב המוקדם . בשני המשחקים ניצחה צסק"א, והאמת שדי בקלות.

6. אל תבנו על סדרה צמודה בין ברצלונה לריאל מדריד. ברצלונה ניצחה את ריאל מדריד בשלוש המשחקים בינהן העונה בליגה ובגביע הספרדי.

7.   עוד סיבה לא לבנות על הסדרה הזו? ברצלונה לא הפסידה העונה בביתה בשום מסגרת.

8. גם העבר המעט יותר רחוק הוא לטובת הקאטלונים. ברצלונה ניצחה את ריאל מדריד ב-9 מתוך 13 המשחקים האחרונים ביניהן באירופה.

9. שמעון מזרחי שוב יכול להיות מרוצה מעצמו. בית ג' של השלב המוקדם ביוורליג, בו שיחקה מכבי תל אביב,  היה הבית החזק ביותר. שלוש קבוצות העפילו ממנו לטופ 8. מכבי, קאחה לבוראל וצסק"א מוסקבה. מבית א' בו שיחקה ברצלונה, העפילה רק ברצלונה.

10. אולימפיאקוס צפויה לעבור על סופוט בקלות. לא כדאי לפולנים לבנות על ניצחון חוץ כיוון שאולימפיאקוס ניצחה 12 משחקי בית רצופים ביורוליג.

11. עוד נתון שעומד לרעת סופוט -  מעולם קבוצה פולנית לא העפילה לפיינל פור.

12. ועוד נתון מרתק קצת פחות - קינטל וודס מסופוט, התחיל את הקריירה האירופית שלו באולימפיאקוס. האם הוא ינקום בחבריו לשעבר? כנראה שלא.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק