שביתת בריתות ל-90 דקות

חברות בג'יי 8, ידידות ושותפות לתהליכים גלובאלים, תרבותיים וכלכליים בעולם, אבל ל-90 דקות הם יאלצו לעזוב הכל בצד ולהתרכז בכדורגל במשחק הפתיחה שלהן בדרום אפריקה 2010. שבת, 21:30 אנגליה פוגשת את ארצות הברית

שבת 12 יוני 2010
אייל כהן
אנגליה וארצות הברית, מהמדינות החזקות ביותר בעולם המערבי, האי הבריטי ואנגליה בפרט הינה חברה וידידתה למכביר עבור האימפריה האמריקאית, אולם ביום שבת יחסים אלו יתקררו ל-90 דקות בלבד, כאשר אנגליה תפגוש את ארצות הברית במונדיאל בדרא"פ במסגרת המחזור הראשון.

שתי מדינות חזקות חלקו היסטוריה רבת שנים, כאשר הן נלחמו זה לצד זה במלחמת העולם השנייה, כנגד המכונה הנאצית האיומה, שתיהן תמיד הלכו ראש בראש. בכלכלה, בפוליטיקה, במלחמה נגד הטרור, כך שלמעשה גם בכדורגל אין שוני, כאשר מרבית משחקני ארצות הברית משחקים בליגה האנגלית הבכירה. 

לדוגמא: טים הווארד, השוער האמריקאי משחק באברטון, וכמו כן השוערים המחליפים. בהגנה ספקטור וממריט משחקים באנגליהו כמובן גם קלינט דמפסי מפולהאם והולדן מבולטון. 

באנגליה העניינים קצת יותר בהירים וברורים. האנגלים מחפשים תואר מאז 1966 וזה דיי הרבה זמן, לשחקנים שמייצגים את אחת הליגות אם לא הטובה ביותר בעולם (הפריימר ליג). בשביל זה הביאו את פאביו קאפלו, המאמן של נבחרת אנגליה האיטלקי שבה לעשות סדר בממלכה מאז האכזבה והכישלון של קודמו בתפקיד, סטיב מ'קלארן. 

האנגלים ינסו בשנה הזו בדרום אפריקה לעלות שלב אחד משלב רבע הגמר, כאשר ההישג הטוב האחרון לפני כן היה המקום הרביעי באיטליה 90. 

כל תוצאה שהיא אינה ניצחון של נבחרת אנגליה עשוייה לסבך את בית ג', כאשר האנגלים הפייבורטים הברורים לסיים במקום הראשון ובמרחק סביר מהאחרות. כמו כן לארצות הברית ישנו סיכוי גבוה להעפיל לשלב הבא.

נבחרת ארצות הברית הופיעה בכל מונדיאל מאז שנת 1990, כאשר לפני כן חסרה כמעט 32 שנה ברצף מ-1954 עד 1986 באליפויות העולם השונות. במונדיאל האחרון בגרמניה האמריקאים לא השיגו אף ניצחון, סיימו בתיקו אחד ושני הפסדים, ספגו 6 שערים וכבשו בסך הכל שניים. 

את הנבחרת האמריקאית מאמן בוב בראדלי בן ה-52, שאימן בעיקר בליגה האמריקאית עד כה ולא מחוץ ליבשת. בנו של בראדלי, מיכאל בראדלי הוא גם כדורגלן מקצועי ושיחק עד כה בעונה שעברה לצידם של גל אלברמן ורוברטו קולאוטי בבורוסיה מנשנגלדבאך בבונדוסליגה.

מעט עובדות: אנגליה ניצחה שבעה מתוך 9 המפגשים נגד ארצות הברית, כאשר המפגש המשמעותי ביניהן היה ב-1950 במסגרת גביע העולם, שבה ניצחה ארה"ב 0:1 וזהו למעשה הניצחון הראשון על אנגליה. 

נתון שארצות הברית כן תצטרך להתייחס אליו בכבוד: אנגליה הפסידה רק פעם אחת מתוך 8 משחקי הפתיחה באליפויות העולם האחרונות. בנוסף, גם האנגלים הפסידו רק פעם אחת מתוך 14 פעם אחרונות במונדיאלים בשלב הבתים והשיגה 10 משחקים ללא ספיגת שער.

ואילו נבחרת ארצות הברית הפסידה חמישה מתוך שבעה משחקי פתיחה באליפויות העולם השונות, כאשר ממוצע התוצאות עומד על 3:3. 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק