לאחר 40 שנה: הוחזרה התעודה

בטקס מרגש שנערך במשרד החוץ, הוחזרה תעודת העיתונאי לידיה של רימה גולדווסר שהתרגשה מאוד, שהסותרה ע"י שוטר גרמני ואף גם לאחר מותו. דני אילון אמר: "גם אחרי 40 שנה, לא שוכחים"

יום רביעי 23 פברואר 2011
שלמה חסיד

סגן שר החוץ דני אילון השיב היום בטקס מרגש שנערך במשרד החוץ, את תעודת הספורטאי אליעזר חלפין הי"ד לאחותו הגברת רימה גולדווסר.

תעודת הספורטאי הוחזקה בסתר כל השנים בידי שוטר גרמני ולאחר מותו, השיב בנו הולצר טילמן את התעודה לשגרירות ישראל בגרמניה.הטקס נערך בהשתתפות שגריר גרמניה בישראל מר הארלד קינדרמן, ונציגי משפחות הנרצחים :אילנה רומנוב, אלמנתו של יוסף רומנו, אנקי רכס (שפיצר), אלמנתו של אנדרי שפיצר הי"ד, וסגן יו"ר הועד האולימפי ורייה זייף. 

במהלך הטקס, השיב סגן שר החוץ דני אילון את התעודה לידיה של רימה גולדווסר  אשר בהתרגשות רבה הודתה לבנו של השוטר הולצר טימן , לסגן שר החוץ, ולשגריר גרמניה על השבת התעודה.

במהלך הטקס נשא סגן שר החוץ  אילון דברים:

גם אחרי 40 שנה זכר נרצחי מינכן לא יישכח!, היה זה הרגע השפל ביותר בהיסטוריה של הספורט. מעשהו של הולצר טילמן, בנו של השוטר,הוא מעשה אמיץ ,אנושי ומרגש הסוגר מעגל. מעל במה זו אני קורא לממשלת גרמניה לעשות כל מאמץ בניסיון לאתר מסמכים נוספים שאולי מוחזקים אף הם, שכן עדיין חסרים מאות מסמכים.השבת המסמכים למשפחות אינה רק מחווה אנושית אלא בעלת חשיבות היסטורית להנצחת האירוע וחריטתו בדפי ההיסטוריה.

בעוד אנו כעם שוחר שלום ואנושות עוסקים בהנצחת זכר הקורבנות בכדי שלא ישנה שוב, הרי שההנהגה הפלסטינית עסוקה בהאדרת הטרור והמרצחים.עם מותו,  של מוחמד דאוד עודה,  אחד  ממתכנני  טבח אולימפיאדת מינכן , הילל  יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן את זכרו ומורשתו של רב המחבלים הנתעב הזה וכינה אותו אחיו הנפלא,ומנהיג אמיץ. הנהגת הרשות הפלסטינית עסוקה בגלוריפיקציה של הטרור ובכך מרחיקה את הסיכוי לפיוס.

שגריר גרמניה בישראל חיזק את דברי אילון ויצא כנגד הפיכת הטרוריסטים לגיבורי העם הפלסטיני וקרא להנהגה הפלסטינית להפסיק את האדרת הטרור." כפי שיש להילחם בטרור, כך יש להילחם בקידוש הטרור". 

נציגת משפחות הנרצחים, אילנה אלמנתו של יוסף רומנו, אמרה כי: "במשך כל השנים אנו אוספים כל פירור אפשרי, זוהי תעודה שחלפין החזיק בידיו שלו, זהו רגע מרגש ביותר. אני מקווה כי יתגלו מסמכים נוספים שיוחזרו למשפחות." 

סגן יור הועד האולימפי אריה זייף עמד על המאבק ארוך השנים שעדיין לא צלח לפתוח כל אולימפיאדה בדקת דומיה לזכר י"א הנרצחים מינכן. סגן השר הבטיח לעשות כל מאמץ לעזור במאבק.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק