4

פנר - ריאל מדריד: כל מה שצריך לדעת

המשחק השני בחצי גמר הפיינל פור הוא מפגש טורקי ספרדי. אסף שלו עם כל המספרים החשובים לקראת המשחק הצמוד של הערב

יום שישי 19 מאי 2017
אסף שלו, אסף שלו
החצי השני של חצי גמר הפיינל פור של היורוליג יפגיש הערב (21:30) בין פנרבחצ'ה לריאל מדריד, שתיים מהקבוצות במומנטום הכי טוב באירופה. לטורקים, שיהנו גם מיתרון ביתיות, יש 11 ניצחונות רצופים, ולספרדים שבעה. ריאל אגב, הפסידה משחק אחד בלבד בחודשיים האחרונים, לקבוצה טורקית אחרת – דארושאפקה של דייויד בלאט.

ריאל מקבלת פה יתרון של 2 נקודות מהווינר. את המשחק האחרון בין הקבוצות היא אירחה וניצחה ב-5 נקודות. לפני כן, פנר רשמה חמישה ניצחונות רצופים על ריאל, כולל ארבעה בבית. הפעם האחרונה שריאל ניצחה את פנר בחוץ הייתה בשנת 2012. שלושת המשחקים האחרונים הסתיימו בהפרש של 5 נקודות ומטה. לפני כן, פנר רשמה שלושה ניצחונות בהפרשים דו ספרתיים, כולל 12 הפרש בספרד ו-22 הפרש בטורקיה. אין ספק שלטורקים יש פה את היתרון, למרות הניצחון האחרון של ריאל.

הימורי המחצית והרבע מקבלים כל אחד יתרון של נקודה לריאל, כלומר לא פקטור. פנר ניצחה בנקודה או שתיים את הרבע הראשון בשלושת משחקי היורוליג האחרונים שלה. ריאל פתחה את שני המשחקים האחרונים שלה ביורוליג בסערה בניצחונות על דארושפאקה בפלייאוף והובילה בהפרשים גדולים. פנר נוטה להיתקע לפעמים ברבע השני ודווקא המחציות השניות שלה טובות בהרבה. שווה לשים לב לזה.

ליין הנקודות למשחק הוא 158. שני המשחקים האחרונים בין הקבוצות ראו אנדרים, כולל אנדר גדול מאוד במשחק האחרון (117). בכללי, שלושה מארבעת המפגשים הללו הסתיימו באנדר. גם הפעם, עם הלחץ, צפוי משחק עם מעט נקודות. פנר גם לא התעלתה התקפית בסדרה מול פנאתנייקוס, אם כי ריאל הייתה התקפית יותר עם 88 ו-89 נקודות בהתאמה בשני המשחקים האחרונים מול אולימפיאקוס.

בווינר העניקו למשחק הזה צפי של 18 שלשות. ריאל לא הרשימה מדי בסדרה מול אולימפיאקוס עם 37 אחוזים. פנר הפציצה עם 52 אחוז בסדרה מול פנא, עם ממוצע של יותר מ-13 שלשות למשחק. זה תלוי בריאל, כי פנר אמורה לעבור את ה-10 לפחות.

סרחיו יול קלע 18.5 נקודות בממוצע בסדרת הפלייאוף, ומנגד, בוגדן בוגדנוביץ' קלע 19 לפנר מול פנא. גוסטבו איון תרם 14 למשחק, ובובי דיקסון נתן 13 לטורקים. פנר קבוצה מאוד קבוצתית והליינים של השחקנים נמוכים. אצל ריאל יול צפוי להתעלות, כפי שהוא עושה בדרך כלל במשחקים גדולים.

תגובות

טלספורט בפייסבוק