דרבי הקריות בדרך לחצי

קרית מוצקין תארח את קרית אתא למשחק מכריע על העפלה לשלב הבא בפלייאוף הלאומית. המארחת עם יתרון הביתיות, אך הקהל עלול להלחיץ. האם האורחת תעמוד בליין?

יום שלישי 16 אפריל 2019
יובל נבו
המלצת ווינר למשחק מספר 102 בטופס בין מכבי קרית מוצקין לבין אליצור קרית אתא, ביתרון של 5 נקודות, במסגרת המשחק השלישי בפלייאוף הליגה הלאומית בכדורסל. המשחק ניתן להימור סינגל.

דרבי הקריות במשחק מכריע על העפלה לחצי גמר, כאשר הסדרה במצב של 1:1 לאחר שכל קבוצה שמרה על הביתיות שלה. מוצקין סיימה שנייה את העונה הסדירה, אתא שביעית, כאשר במפגש הראשון בסדרה מוצקין ניצחה בתוצאה 60:72 עם יכולת נהדרת של עומר טל שקלע 20 נקודות, לצד התעלות של צמד הזרים חאבייר קרטר (12 נקודות, 13 ריב') וג'אמר סמאולס (19 נקודות). זיו בן צבי, הישראלי המוביל של מוצקין העונה, היה חלש במשחק הראשון עם חמש נקודות, ובכל זאת קבוצת וניצחה ללא קושי. במשחק השני בן צבי היה מצוין עם 18 נקודות, אך שלשת ניצחון על הבאזר של דנזל לוינגסטון של אתא, השוותה את הסדרה.

מוצקין סיפקה עונה נהדרת עבור מי שסיימה בתחתית בדרך קבע בשנים האחרונות, וקרית אתא מצידה, תצטרך יכולת הרבה יותר טובה הערב של עמנואל אומבגו, שקלע רק 2 נקודות במשחק השני ו-11 בלבד במשחק הראשון. אומבגו יצטרך להתמודד הערב מול חאבייר קרטר של מוצקין מתחת לסלים. דניאל דנינו (22 נקודות) ויונתן מור (14) סחפו את אתא לניצחון בית במשחק השני, למרות יכולת פושרת של אומבגו ולוינגסטון, שקלע כאמור שלשת ניצחון עם הבאזר.

קרית אתא של שרון אברהמי סבלה העונה מכמה וכמה משברים, שהגיעו לשיאם עם שמונה הפסדים ברצף בסיבוב השני , וסכנה גדולה לסיים מחוץ לפלייאוף. עם זאת, הקבוצה הצליחה לסיים טוב את העונה. אתא היא קבוצה של סדרות פלייאוף ויש בקבוצה לא מעט די אן איי של נסיון ברגע האמת.

מוצקין עלולה לסבול הערב מלא מעט ולחץ בבית מול קהל אוהדיה. אתא בתפקיד האנדרדוג כאן, והיא תוכל למנף זאת לטובתה ולכל הפחות לעמוד בליין.

ההמלצה היא 2 על קרית אתא +5.

תגובות

טלספורט בפייסבוק