מגיע לו גביע

את מה שקרה במכבי תȢא העונה יכול רק צביקה שרף לחולל. מאמן כדורסל זה הרבה דברים שיש בצביקה שרף ואין באחרים. עובד קראוס מקווה שהפעם ייעשה צדק והאיש שהכי מגיע לו גביע יזכה להניף אותו

יום ראשון 04 מאי 2008
עובד קראוס

 עכשיו, כשצביקה שרף "חזר למודה̦quot;, כל יפי הנפש עומדים בתור כדי לברך אותו על ההישג המדהים והנדיר שאין שני לו: הבאת אחת הקבוצות הגרועות בתולדות מכבי ת"א ל-40 דקות מזכייה דמיונית בגביע אירופה.

עם כל הכבוד לפיני גרשון, ויש כבוד, את מה שקרה במכבי ת"א העונה יכול רק שרף לӗולל.
מאמן כדורסל זה הרבה דברים שיש בצביקה שרף ואין באחרים: הוא חרוץ עוד מהימים בהם היה נוהג בשלושה קוים של אגד, מאמן קט-סל, משחק במכבי דרום וחוסך עם רונית הנאמנה גרוש ללירה, כדי להבטיח במעט את העתיד.

אין אדם שראוי למה שיש לו יותר מצביקה. אה,̠כן, ומדובר אגב גם במאמן הכדורסל הישר ביותר שהכרתי מימיי, ואני מכיר.

יש כאלו שנח להם לסלוד מאופיו האימפולסיבי לעתים, הנובע מיושרה ועצבים מופגנים על עולם השקר שאנו חיים בו. כמה אני מבין את שרף שיש עוד כאלה ששואלים אותו שאלות ובאים בטרוניות על כל מינә שטויות שקורות במכבי, בשעה שהוא שובר חומה אחר חומה ועושה את הבלתי-אפשרי.

בגמר מול צסק"א, צביקה הוא באמת חסר סיכוי. שניים מהפסדיו של שרף למסינה, היו כשאימן את אליצור נתניה מול בולוניה בתחילת העונות הגדולות שלה. באותה עונה אגב, הדהים שרף ע۝ אותה אליצור נתניה כשהביס את ריאל במדריד (זו שלבסוף זכתה בגביע האירופי אז).

כל האגדות על חדלונו של שרף מול מסינה מסתכמות בשני עימותים כואבים בתחילת שנות התשעים: הפסד חוץ מעצבן ומסורתי בבולוניה אל מול הפסד ביתי בשניה האחרונה מסל שנקלע (ספק לפני תום̠הזמן החוקי של המשחק) ע"י יורי זדובץ'.

גם מסינה הנפלא יודע ששני שחקנים אצלו עולים כמו כל שחקניו של שרף ביחד ולכן הפעם הוא יצטרך נסים מיוחדים.

אולם מי שטוען שאין לשרף כבר מה להפסיד, טועה. זו אחת ההזדמנויות האחרונות של אחד המאמנים הגדולים בהיסטוריה של הכדורסל האירופי, לקחת את התואר היחיד שחסר לו בארון המפואר.

זה נראה חסר סיכוי, זה נראה כמעט בלתי-אפשרי, אבל אולי פעם ייעשה וייראה צדק והאיש שהכי מגיע לו גביע,  יזכה להניף אותו.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

4