מכבי המועדון הגדול בעולם

אפי בירנבוים, יריבם הצפוי של מכבי תל אביב בחצי גמר הפיינל פור, מתחיל במלחמה הפסיכולוגית: "נצטרך לדעת להתעלות כדי לנצח אותם. אין חשיבות למה שהיה לפני. מי שיבוא מוכן יותר ייקח אליפות"

יום שלישי 13 מאי 2008
שלמה חסיד

 אפי בירנבוים, מאמנה של בני השרון, יהיה האיש שיפגוש, כמעט בוודאות,  את מכבי תל אביב בחצי גמר הפיינל פור. בירנבוים מחזיק במאה אחוזי הצלחה העונה מול המועדון הצהוב, וכעת נחוץ לו עוד ניצחון אחד, בכדי למנוע ממכבי את האליפות. לכבוד המאורע המגרש הסכים בירנבוים לארח אותנו בביתו ולדבר על הכל.

זכיתם בניצחון מאוד חשוב בגליל ביום שני.

"נכון. היה לנו הרכב חסר, והיה לנו סגל קצר. היינו צריכים שכמה שחקנים יעשו עלۙית מדרגה, ומי שעשה הצגה על המגרש מבחינה הגנתית הוא ארז כץ. הוא לקח את הקבוצה על הכתפיים כמו שהוא יודע וסידר אותנו מבחינה הגנתית, ואז מבחינה התקפית כבר היה יותר קל".

איפה זה שם אתכם לקראת הפיינל פור עם הפציעה של קוקי בלצ'ר? "כולם יודעים שקוקי בלצ'ר היה הבאלאנס בקבוצה. הוא שחקן מאוד רגוע ומאוד שקט, שחקן שיודע לתת את הסל בזמן המתאים. שחקן בלי אגו, זר מהטובים שיש. ברגע שהוא נפצע ידענו שכל אחד מהשחקנים צריך לתת אקסטרה בכדי שהחלל שקוקי השאיר יסתם והקבוצה תצליח&quoʹ;.

תשחקו נגד מכבי תל אביב שנמצאת במשבר.

 "עדיין מוקדם לדבר על זה, כי למרות שאנחנו לקראת סיום הליגה, בליגה שלנו כל יום יש שינויים, קבוצות מנצחות וזה נותן להם פוש אדיר, קבוצות מפסידות וזה מכניס אותם למומנטום שלילי.Ƞצריך לדעת להגיע ליישורת האחרונה כשאנחנו בשיא הכוח שלנו. חייבים גם לציין שבסוג כזה של משחקים צריך לבוא ערוכים ומוכנים. כמובן שכל מה שעשית לפני לא בא לידי ביטוי. לפיינל פור יש חוקים משלו, זה שני משחקים שמי שיודע לקחת אותם לוקח את האליפות. אחד הדברים הטובים ӑקבוצה שלנו שהרבה שחקנים משחקים כבר שנה שניה ביחד וההרכב והצוות המקצועי מאוחד. לכן עליות וירידות לא באות לידי ביטוי אצלנו כי אנחנו מכירים אחד את השני טוב יותר".

מכבי אף פעם לא היתה בשפל כזה.

"זה בכלל לא מכובד שאפרߩן קבוצה שאני הולך לשחק נגדה בפיינל פור. מכבי מועדון שלטעמי הוא הכי גדול בעולם מחוץ לאן.בי.איי ואני לא הולך להעביר עליהם פרשנות. נכין את עצמנו היטב, ונצטרך לדעת להתעלות ולהגיע מוכנים לפיינל פור".

אתה מוזכר כמועמד לאמן במכבי וירושלים.

:"אני מרוצה מזה שרועי חגי ואני זה הצוות המקצועי אולי היחידי בליגה הזאת שהולך לגמור שנה שניה. אני חושב שבני השרון רוצה שנמשיך בקבוצה, וכל הספקולציות האחרות זה ספינים לא רצויים ואני לא מוכן להתייחס לזה".

לצפייה ߑראיון לחצו PLAY מתחת לתמונה.

צילום ועריכה:  אביחי קרבצ'יק

 

 

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק