תוצאה יוונית בקליבלנד

הקאבאלירס קלעו רק 74 נקודות, אך זה הספיק להם בכדי לגרור את הסדרה למשחק שביעי. לברון הצטיין עם 32 נקודות ו-12 כדורים חוזרים. קובי קלע 34 נקודות והובין את הלייקרס לגמר המערב

שבת 17 מאי 2008
אביחי קרבצ'יק
שני משחקים שוחקו הלילה, כאשר קובי והלייקרס רושמים ניצחון חוץ גדול ביוטה ששולח אותם לגמר המערב שם הם יפגשו את ההורנטס של פול או את הספרס של דאנקן. הסלטיקס ממשיכים לאכזב מחוץ למבצרם, הלילה הם רשמו את הפסדם השישי בחוץ במסגרת משחקי הפלייאוף וגררו את עצמם למשחק שביעי ומכריע בבוסטון.


קליבלנד - בוסטון 69:74 

רק  143 נקודות נקלעו הלילה בקליבלנד, מספר שהוא לא שכיח במחוזות הנ.ב.א, אלא שכיח הרבה יותר במחוזות אחרים, אי שם במזרח התיכון. חניכיו של מייק בראון, לא עשו חיים קלים לסלטיקס,  32 נקודות של לברון ג'ימס ומשחק הגנה מרשים עזרו לקאבאלירס לכפות משחק שביעי בבוסטון.

 הסלטיקס לא חלמו שבשתי הߡדרות מול אטלנטה וגם מול קליבלנד הכול ילך להם כל כך קשה. חניכיו של דוק ריברס, שוב יצטרכו להתעלות ולהכריע את הסדרה דרך משחק שביעי.

הפיסטונס יצטרכו לחכות עוד משחק אחד בכדי לדעת האם הם יארחו את קליבלנד או שיצאו לסדרה ̻שכולנו חיכינו לה מול הסלטיקס.מי שיכול להיות מאוכזב מאוד הלילה הוא ללא ספק קיוון גארנט, שקלע 25 נקודות ולקח 8 כדורים חוזרים, אך לצערו עמיתיו לקבוצה השכילו לקלוע רק 69 נקודות שהיו מעט מדי הלילה.

המשחק היה צמוד לכול אורכו אלא שבשלוש הדۧות האחרונות של הרבע השני המלך ג'ימס דאג לסחוב את חבריו ליתרון של 9 נקודות במחצית. בוסטון הצליחה עוד לצמצם את התוצאה עד ל-3 נקודות הפרש באמצע הרבע השלישי, אך הלילה הזה היה שייך ללברון, ששלט בקצב המשחק והפגין כושר מנהיגות בדרך לשיוויון בסדרה.
ȍ
פול פירס רשם משחק בינוני עם 16 נקודות ואילו הצלע השלישית, ריי אלן המשיך את הסדרה הרעה שלו עם 9 נקודות עם 3-8 מהשדה. 

יוטה - ל.א לייקרס 108:105
 

חניכיו של פיל ג'קסון, יכולים לחייך, הלילה הם השיגו את הכרטיס לגמר המערב, שם הם יפגשו את הצרעות או את הספרס. לאחר שקובי והלייקרס הפסידו בשני משחקי החוץ הקודמים ביוטה, הלילה הם הבינו שאם הם לא יߙקחו את הרסן מהפתיחה הם עלולים לגרור את ההכרעה לקליפורניה למשחק שביעי.  

מפתיחת המשחק, הלייקרס שלטו בקצב המשחק בעזרת משחק סבלני אם זה בצבע ומחוץ לקשӪ, סאשה וויאצ'יץ' בצוותא עם רדמאנוביץ' קלעו כול אחד 12 נקודות והיו ללא ספק הערך המוסף בבריחה של הלייקרס עד סוף הרבע השלישי.  

הלייקרס הוליכו כבר ב-1ij נקודות הפרש ברבע הראשון ואף ב-19 נקודות במחצית. חניכיו של סלואן, רדפו כול המשחק אחרי הלייקרס, כאשר שחקנים כמו קרלוס בוזר וקירלנקו התקשו להיכנס למשחק והפגינו חוסר ביטחון משווע.

יוטה התעוררה ברבע הרביעי ואף הצליחה לצמק את̠התוצאה ל-7 נקודות הפרש, אך אז נכנס לתמונה קובי בראיינט שעם 6 נקודות רצופות החזיר את המומנטום לאורחים. הג'אז לא נכנעו ובעזרת שלשות של אוקור, וויליאמס וקירלנקו צימקו את ההפרש, שעמד כבר על 19 במחצית ל-3 נקודות בלבד. יוטה יכלה בסוף לשלוח את המשחק להארכה, אך פספסה שתי זריקות לשלוש שחרצו את גורל המשחק לטובת קובי וחבריו.   

 

 

האכזבה הגדולה בשורות יוטה היא קרלוס בוזר, שנכנס לבעיית עבירות מוקדמת ולא הצליח לקלוע זריקות נוחות, האחרון קלע באחוזים נמוכים (5-16) והיה אחד הגורמים להפסד קבוצתו. למרות שהחטיא את הזריקה האחרונה, דיירון וויליאמס היה ענק עם 21 נקודות ו-14 אסיסטים, אך לצערו הרב הוא יישאר רק עם המחמאות. 
 

השחקן המצטיין של העונה הנוכחәת, קובי בראיינט קלע 34 נקודות ומסר 6 אסיסטים לחבריו, אך חשוב מזאת הפגין אחריות ומנהיגות בסיום, שעזרו לקבוצתו לנצח. מי שדאג שקרלוס בוזר לא יורגש במשחק היה פאו גאסול, שקלע 17 נקודות ולקח 13 כדורים חוזרים, הצלע השלישית היה אודם שתרם 13 נקודות משלו בדרך ל-2:4 בסדרת חצי הגמר.


תגובות

f

טלספורט בפייסבוק