בני יהודה תארח בשכונה

ההתאחדות הייתה אמורה להכריע מי תארח בבלומפילד בני יהודה (את מכבי תל אביב) או הפועל תל אביב (את הפועל כפר סבא). בני יהודה ביקשה לארח בשכונת התקווה. בקשתה אושרה בכפוף לאישור משטרה

יום ראשון 25 מאי 2008
אשר גולדברג

בני יהודה תארח במחזור האחרון בליגת העל את מכבי תל אביב בשכונת התקווה. כך קבעה היום ועדת הליגה והגביע של ההתאחדות לכדורגל.

היום  הייתה אמורה להיערך ההגרלה שתקבע מי תארח בבלומפילד במחזור האחרון, בני יהודה (את מכבי תל אביב)  או הפועל ת"א (את הפועל כפר סבא). אלא שראשי בני יהודה הגישו בקשה להתאחדות לארח בשכונ۪ התקווה. הבקשה אושרה בכפוף לאישור משטרתי.

למעשה, מדובר בבעיה קשה ומתח רב שצפויים במחזור האחרון, בעקבות תוצאות משחקי המחזור ה-32 בליגת העל. 

לאחר ירידתה הוודאית של מכבי הרצליה וההישארות של הפועל ומכבי תל אביב, צפויים להערך בשӑוע הבא ארבעה משחקים, שיקבעו את היורדת הנוספת. 

המצב בטבלה דהיינו שלהפועל כפר סבא 34 נקודות והפרש שערים של מינוס 18. מכבי פתח תקווה עם 34 נק' והפרש שערים של מינוס 12. בני יהודה נמצאת עם 35 נק', הפרש שערים מינוס 13 ולמועדון ספורט אשדוד עם 36 נק' ומינוס 18. 

לפיכך, עשוייה זהות היורדת להקבע בהפרש שערים. במחזור האחרון תארח בני יהודה את מכבי תל אביב. מ.ס אשדוד תארח את מכבי חיפה. מכבי הרצליה תארח את מכבי פ"ת והפועל ת"א את הפועל כפ"ס. 

Ӕבעיה הגדולה היא בעניין משחקה של בני יהודה מול מכבי תל אביב. ההתאחדות תקבע מן הסתם לשעה אחידה, בדיוק כפי שעשתה במחזור ה-32.

אומנם, ניתן לערוך את המשחק בשכונת התקווה, אולם יריבותיה לתחתית של בני יהודה, יוכלו לערער כיוון שבני יהודה לא ערכה משחק Ӝיגה אחד במגרש בשכונה, והחזרה לשכונה תהווה יתרון משמעותי למארחת. 

אגב, אם שתי קבוצות יסיימו עם אותן נקודות ואותו הפרש שערים, דבר שעשוי לקרות, תקבע המיקום על פי מספר הניצחונות שהקבוצה השיגה. לבני יהודה יתרון על מכבי פ"ת ועל כפ"ס,̠לאחר שהיא השיגה 10 ניצחונות. פ"ת רק 9 וכפ"ס רק 8. 

גם לאשדוד יש יתרון על פני פ"ת וכפ"ס, מאחר שגם היא השיגה 10 ניצחונות, אולם בכל מקרה הפרש השערים רע בהרבה מזה של מכבי פ"ת.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק