6

בוסטון ניצחה את הלייקרס

NBA: פירס נפצע ברבע השלישי וירד מהמגרש. כעבור שתי דקות הוא חזר והוביל את הסלטיקס לניצחון 88:98 ו-0:1 בסדרה. משחק מאכזב לבראינט

יום שישי 06 יוני 2008
מערכת TELESPORT
 המשחק הראשון ב"גמר הקלאסי" בין שתי ענקיות ה-NBA הגיע לסיומו וניתן לאמר שענה על הציפיות. בוסטון ניצחה במגרשה הביתי ועלתה ליתרון 0:1 בסדרה.

הלייקרס סבלו מיום לא טוב של קובי בראינט שהירבה להחמיץ וקלע רק 9 נקודות מתוך 26 מהשדה. מנגד, קווין גארנט התעלה על עצמו ברוב שלבי המשחק  וסיים עם 20 נק' ו-10 ריב'.

בתחילת המשחק , שתי הקבוצות היו שוות. הסל הראשון של קובי הגיע רק אחרי 7 דקות כשמנגד, קווין גארנט וריי אלן נראו מפוקסים והוליכו את סלטיקס ליתרון של 7 נקודות אך וויאצ'יץ' שנכנס דאג שהלייקרס ייסימו את הרבע הראשון בפיגור של 2 נק' בלבד (21:23).

גם הרבע השני היה צמוד מאוד. תחילה נראה היה שהסלטיקס יברחו, כשגארנט גורם שוב ושוב למבוכה בהגנה הצהובה סגולה אۑל פירס ספג עבירה שלישית והוחלף ודרק פישר, שסיים עם 13 נק' הוביל את הלייקרס ליתרון 51:46 במחצית.

הרבע השלישי היה מלא בתהפוכות. מצד אחד, פול פירס קלע 7 נק' ומן העבר השני, קובי בראינט וגאסול, החזירו את הליקרס ליתרון. אבל האירוע שהכי יזכר מהרבע הזה והמשחק כולו הוא הפציעה של פירס. פירס נפצע בברך והורד לחדר ההלבשה. נראה היה שהוא סיים את המשחק, לפחות לפי הבעת פניו שהעידה על סבל רב אך לא חלפו שתי דקות והוא יצא מחדר ההלבשה כשהוא חבוש בברכו, לקול תשואות הקהל וחוזר לשחק. פירס קלע שתי שלשות רצופות שהיו קרۙטיות וסידר למארחים יתרון של 4 נק' בסיום הרבע השלישי (73:77).

ברבע הרביעי נראה היה שגארנט מאבד מהחדות שלו והוא הירבה להחמיץ אך כמו כוכב אמיתי ברגעים החשובים הוא התעלה על עצמו וקלע את הזריקות החשובות כשהבולטת שבהן הייתה הטבעה מלאת עוצמה אחרי החۘאה של פוזי והשתלטות שלו על ריבאונד ההתקפה. 

אם תהיתם איפה בראינט, הוא נעלם ברבע הרביעי ונכנע לשמירה החזקה והקפדנית של חניכיו של דוק ריברס.

בלטו בשורות הסלטיקס:
גארנט (24 נק', 13 ריב'), פירס (22 נק'), אלן (19 נק', 8 ריב̧), רונדו (15 נק').

בלטו בשורות הלייקרס:
בראיינט (24 נק', 6 אס'), גאסול (15 נק'),פישר (15 נק', 6 אס'), אודום (14 נק')


צילום: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק