סופית: סלע מחוץ לבייג'ינג

בית הדין העליון של הוועד האולימפי קבע: סלע לא דורג מעולם בין 50 הראושנים בעולם ולכן אין סיבה להתחשב בו. השחיין אלון מנדל עשוי לצאת לאולימפיאדה

יום חמישי 10 יולי 2008
מערכת TELESPORT

 בית הדין העליון של הוועד האולימפי בהרכב : עו"ד אלון פסטר, עו"ד אסף הדסי ועו"ד יעל גרוסמן דנו היום בעניינם של השחיין אלון מנדל והטניסאי דודי סלע.

בעניינו של דודי סלע, בית הדין דחה את ערעורו של איגוד הטניס וקבע כי דודי סלע לא השיג את המיקום בדירוג העולמי, שנדרש על פי הקריטריון ישראלי, עד ליום 9.6.08 (1-50). בית הדין קבע כי הדירוג העולמי המחיߙב, לפי הקריטריונים, הוא דירוג ה- ATP, ולא דירוג אחר שאיגוד הטניס טען שיש להתחשב בו.

עניינו של מנדל היה מורכב יותר. מנדל סים במקום ה-13 באליפות העולם, כאשר הקריטריון קבע כי יש לסיים במקום ה-12, אולם הזוכה בזהב יאניס דרימנאקוס חשוד בלקיחת סמים ӕכנראה שהזהב ישלל ממנו, כך שמנדל ידורג במקום ה-12.

 לאור זאת הורה בית הדין להעביר את עניינו של השחיין מנדל לדיון בפני וועדה מיוחדת  שהוסמכה על ידי מליאת הוועד האולימפי בישיבתה האחרונה. הוועדה תתכנס ביום ראשון הקרוב (13.7.08) ועל פי הەראת בית הדין תדון הוועדה בעניינו של מנדל ותשקול הן את ההשלכות המשפטיות והן את הספורטיביות הנובעות מהרשעתו של השחיין היווני.

הוועדה תגיש המלצותיה להנהלת הוועד האולימפי שתתכנס באותו היום.  הרכב  הוועדה יו"ר הוועד האולימפי,צבי ורשߑיאק, מזכיר הכבוד אריה רוזנצוויג, יו"ר מנהלת הספורט ההישג, עו"ד שמואל זיסמן, יו"ר וועדת הספורט של הוועד האולימפי, עו"ד נעם צבי (שלא ידון בענייני השחייה) ומנהל היחידה לספורט הישגי, גילי לוסטיג.

את הוועד האולימפי ייצגו עו"ד Ӓיל עטר ועו"ד אורן מאור.

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק

7