הוא יותר טכני מדרוגבה

אלן מסודי הוא ללא ספק כשרון גדול בעל יכולות בלתי רגילות. אז איך קרה שהשחקן שהרשים בעבר את ארסן ונגר, לא מוצא מקום קבוע בליגת העל? רוני לוי ("סדר העדיפות שלו שגוי") ואייל לחמן דווקא מפרגנים

שבת 09 אוגוסט 2008
שירן גולדשלג

  אלן מסודי הוא סימן שאלה גדול בעולם הכדורגל. לצד סגולות הכדורגלן כגון: טכניקה מרשימה, אתלטיות ויכולת כיבוש מצוינת, הוא מתקשה להסתגל למסגרת מקצוענית של מועדון כדורגל. לראייה,הוא מוצא עצמו משוחרר אחרי עונה ,לכל היותר, מכל קבוצה בה הוא משחק.

זה תמיד מתחיל טוב. מסודי כובש ואפילו בצרורות. מכבי נתניה, בני סכנין, מכבי חיפה וגם מכבי ת"א נהנו מתרומה מכובדת של שערים שנכבשו מרגליו או מראשו, אך ההמשך פחות מתוק.
שוב ושוב שמו של השחקן משורבב בכותרות שליליות כמו:"מסודי סולק מאימון הקבוצה", "התנצל ושב ואימונים"  עד שזה נגמר בשחרור מהקבוצה. את אי השתלבותו הוא נוהג לתרץ באופן הבא: "התייחסו אליי כמו כלב", קיפחו אותי", "התייחסו אליי בגזענות".&n͢sp;

מסודי גדל באקדמיה הצרפתית "נים" בצמוד לשמות כמו וויליאם גאלאס ותיירי הנרי, אך לרמות שלהם כנראה שכבר וזאת בשל המנטליות הבעייתית. 

 אז איך הפך החלוץ עתיר הפוטנציאל לנעלם כה גדול. רוני לוי שאۙמן את מסודי במכבי חיפה ייחס זאת לחוסר התמקדות בענף : " מדובר בשחקן מצוין ובחור טוב, רק שאלן מאוד אוהב את מה שמסביב לכדורגל וזה מתנגש. סדר העדיפויות שלו שגוי".

על תקופתו בשורות הירוקים אמר לוי: " מכבי חיפה שיחקה באירופה בתקופה שבה הוא שיחק. הוא היה מעולה נגד אוקזר, ליבורנו וליברפול. בליגה הוא פחות הצליח בגלל שינוי המשמרות שחיפה עשתה ולא הייתה בשיא". 

מי שהביא את מסודי לארץ, המאמן אייל לחמן, נתן תקדים לאלן מסודי באנגליה:   "מסודי Ӝא לבד. יש הרבה שחקנים שעשו פריצות גדולות יותר ממסודי בכדורגל האפריקאי ונעלמו. דוגמה לכך היא: כריסטוף רה ששיחק בארסנל וכיום הוא בליגה השלישית או הרביעית"
.
"כדרור הוא לא המרכיב בעיקרי בכדורגל של היום. צריך גם נחישות ויציבות. לדוגמה, ߙוסי בניון הוא איש של יציבות ונחישות. הוא לא רק מכדרר ועובר, כשהוא מאבד כדור הוא עושה קילומטרז' אדיר". 

לחמן גם הישווה את מסודי לדרוגבה ומאלודה: " לשחקנים האלה אין אפילו קמצוץ מיכולת הכדרור של מסודי אבל הם יותר חזקים נפשית ונחושים. מסודי יותר טוב מהם מבחינה טכנית. הוא רגיש ומופנם ומהכרותי איתו בסכנין, הרצון שלו לסחוט את עצמו למקסימום לא מתעורר חדשות לבקרים".

עוד אמר לחמן על החלוץ: " ארסן ונגר, מאמן ארסנל, ראה את מסודי כששיחק בשטורם גראץ ושקל לקחת אותו לשורותיו.Ƞגם כשהיה עם סכנין בסט. ג'ימסס פארק נגד ניו קאסל באופ"א הוא צד את עיני מאמנים רבים. הוא מוערך יותר בחו"ל מבארץ".

תגובות

0

טלספורט בפייסבוק