6

אריק זאבי הודח מבייג'ין

בייג'ין 2008: הג'ודוקא הבכיר של נבחרת ישראל באולימפיאדה, אריק זאבי, הפסיד לקוריאה אלוף העולם בקרב הראשון בבית הניחומים וסיים את דרכו בטורניר

יום חמישי 14 אוגוסט 2008
שלמה חסיד

אכזבה גדול۔ לאריק זאבי, שסיים את דרכו בטורניר האולימפי בבייג'ין, אחרי הפסד בבית הניחומים לקוריאה הברזילאי.

זאבי, שניצח מתמודד צרפתי בסיבוב הראשון והפסיד לגרול ההולנדי בשמינית הגמר, היה חייב להשיג ניצחון מול הברזילאי בבית הניחומים כדי להמשיך הלאה, אך נרא۔ רע מול קוריאה והפסיד את הקרב.

הברזילאי הצליח להשיג יוקו, פחות מדקה לסוף הקרב וזאבי לא הצליח להגיב במהלך משלו.

זאבי מסיים את דרכו בבייג'ין מוקדם מהצפוי וככל הנראה הקריירה האולימפית של זאבי, מדליסט הארד מאתונה באה לקיצה עם ההפסד לߑרזילאי.

דרכו של זאבי - הפסד לגרול


זאבי לא הצליח להשיג תרגיל שיכניע את ההולנדי ונענש ע"י השופט פעמיים בפאסיביות, מה שהקנה להולנדי יוקו, שסלל את דרכו לניצחון.

הנק גרול נחשב לג'ודוקא הטוב בעולߝ וכמה אכזרית היתה ההגרלה ש"סידרה" לאריק מפגש מול ההולנדי כבר בשמינית הגמר.

גרול המשיך וניצח גם את יאז'ק הפולני ברבע הגמר וזה מצויין לזאבי, שנכנס לבית הניחומים, בתקווה להגיע עד הסוף ולהילחם על מדלית הארד.

כעת מצפה לߖאבי קרב מול לוצ'יאנו קוריאה הברזילאי, שהפסיד לגרול הפולני בסיבוב הראשון. אם זאבי ינצח הוא יפגוש את יאז'ק הפולני, שנכנע לגרול ברבע הגמר.
 
מוקדם יותר - זאבי מנצח את הצרפתי

הספורטאי בעל העבר המפואר בספורט האולימפי, ļstrong>אריק זאבי, החל הבוקר את יום הקרבות עם ניצחון מרשים על פרדריק דמונטפוקו הצרפתי.

זאבי לא נתן לצרפתי סיכוי, ותקף אותו כל הקרב. קצת יותר מדקה בקרב זאבי השיג את היוקו המיוחל והצרפתי לא הצליח להגיב.

 זאבי,  כזߛור,  הצליח לזכות במדלית הארד באולימפיאדה האחרונה, שנערכה באתונה יוון. זאבי ינסה להמשיך את המסורת ענף הג'ודו, כמו יעל ארד ואורן סמדג'ה. 

צילום: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק