אין מדליה לורד וניקה

שייטות ה-470 שלנו ורד בוסקילה וניקה קורניצקי סיימו שניות את שיוט הסיום, אך צמד הברזילאיות ניצחו וסיימו במקום השלישי הכללי, לפני ורד וניקה. קורנצקי: אנו לא מאוכזבות. לא הפסאנו מדליה

יום שני 18 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT
כמה אכזרי לסיים אולימפיאדה במקום הרביעי וזה מה שקרה הבוקר לורד בוסקילה וניקה קורניצקי.

בוסקילה וקורניצקי, שיחד עם שחר צוברי היו התקוות הגדולות שלנו למדליה, סיימו את שיוט הסיום במקום השני המכובד אך לצערן צמד השייטות הברזילאיות ניצחו את השיוט וסיימו במקום השלישי הכללי, בפער של שש נקודות מורד וניקה שהיו צריכות להקדים בשני מקומות את הברזילאיות.

צמד השייטות האוסטרליות זכו במדלית הזהב בשיוט ואילו צמד ההולנדיות הס۪פקו בכסף.

למרות הפיספוס האדיר, ורד וניקה יכולות להיות מרוצות מעצם ההישג והעובדה שהגיעו כל כך גבוה בדירוג, למרות שבוועד האולימפי לא סימנו אותן כמועמדות למדליה.

קורנצקי אמרה בסיום בראיון לגלי צה"ל: "אנחנו לא מאוכזבות. אם היינו מדורגות שלישי ויורדות לרביעי אז היינו מאוכזבות, אבל המדליה לא הייתה בידינו בשום שלב. חשבנו שאולי השייטות האחרות יעזרו, אבל זה לא היה כך והברזילאיות כל הזמן היו לידינו".

ורד בוסקילה: "ߖה מכובד לסיים במקום הרביעי. יש לנו את זה וזו אפשרות סבירה בשבילנו להשתתף בעוד אולימפיאדה, לא רוצה לצאת בהצהרות עכשיו".

 מהלך השיוט

השיוט החל באיחור של שעה. קורניצקי ובוסקילה השתלטו כבר לאחר 50 מטריߝ על המקום הראשון במטרה לשמור עליו עד סיום השיוט.

השייטות הברזילאיות אוליביירה וסווון נקטו בטקטיקה לפיה ישמרו על מרחק סביר מקורניצקי ובוסקילה במטרה שבכל מקרה הפער ביניהן יהיה של מקום אחד.

לאחר המצוף הראשון דורגו הישראליות ראשונות ӕאילו הברזילאיות עקפו את המצוף הראשון כעבור מספר שניות במקום השני.

גם את המצוף השני עברו הישראליות ראשונות, אך הברזילאיות נותרו במקום השני ובמקום השלישי הכללי עם שתי נקודות שליליות פחות מצמד הישראליות.

במצוף השלישי הצליחו הברזילאיەת לעקוף את ורד וניקה והגדיל את הפער מורד וניקה לשש נקודות, עליו שמרו עד לסיום.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

4