6

בלאט יוזמן להסביר

המאמן הישתאלי לא יודח מתפקידו, אבל באיגוד הכדורסל הרוסי רוצים להפיק את הלקחים מהכישלון בבייג'ין ובלאט יוזמן לשיחת בה יסביר מה לא דפק באולימפיאדה

שבת 23 אוגוסט 2008
שלמה חסיד

המאמן הישראלי-אמריקני, דויוויד בלאט, יגיע השבוע לדיון במשרדי איגוד הכדורסל הרוסי ובו יצטרך להסביר את כישלונה של נבחרת רוסיה באולימפיאדת בייג'ין 2008. 

נכון להיום, בלאט לא עומד בסכנת הדחה, שכן ברוסיה סבורים כי הנבӗרת שהגיעה לאולימפיאדה לא הייתה מספיק כישרונית והאשמה היא איננה במאמן המצליח, שרק בשנה שעברה הוביל את נבחרתו לזכייה די מפתיעה באליפות אירופה.

ברוסיה תולים את הכישלון דווקא ביכולתו הירודה של אנדריי קירלנקו, כוכב הנבחרת שהגיע לתחרות בכושר אישי יߨוד, לא תרם מהומה ובכך סלל את הדרך לכישלון של הנבחרת כולה.

גורם בכיר בכדורסל הרוסי אמר ל-TELESPORT: "ברוסיה קיימת אכזבה מהתוצאות. לדעת קברניטי הכדורסל מדובר בכישלון אבל לא בטרגדיה. בלאט חתם שבוע לפני האולימפיאדה על חוזה עד 2012. הוא לא עומד בסכנת הדחה, אבל הוא יצטרך להסביר מה לא דפק בנבחרת".

אותו גורם הוסיף: "זה לא שבלאט הוזמן במיוחד לאיגוד, תמיד יש הפקת לקחים אחרי אירוע גדול, בין אם הוא הסתיים בהצלחה או בין אם בכישלון. המבחן האמיתי של בלאט יהיה באליߤות אירופה הבאה בשנה הבאה. אם הוא יכשל גם שם, הוא יהיה בסכנת הדחה. כרגע הוא עדיין מקבל קרדיט גדול על ההצלחה שלו בשנה שעברה. ברוסיה לא עורפים ראשים בשליפה כמו שבישראל".

צילום: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק