אמריקה מאוהבת בפדרר

השוויצרי זכה הלילה בפעם החמישית בתואר הגראנד סלם של אליפות ארצות הברית הפתוחה עם ניצחון מרשים על אנדי מרי 2:6, 5:7 2:6 ועשה היסטוריה

יום שלישי 09 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT
היסטוריה בפלשינג מדו. רוז'ה פדרר זכה הלילה בתואר אלוף ארה"ב הפתוחה בפעם החמישית ברציפות, הטניסאי הראשון שהצליח לעשות זאת.

פדרר, שרושם שנה לא מוצלחת במיוחד עם הפסדים כואבים, במיוחד לרפאל נדאל, הגיע חד למשחק הגמר והיה נחוש לשמור על התואר שהוא כל כך אוהב להחזיק בו. יריבו לקרב על הגביע, אנדי מארי (6) הסקוטי, החמיא למדורג 2 בעולם כשאמר: "הפסדתי לשחקן הכי גדול בהיסטוריה. לא שיחקתי מספיק טוב הערב כדי לזכות בתואר הזה".

המערכה הראשונה נפתחה בקרב צמוד כאשר השניים עמדו על 2:2 במשחקונים לאחר נקודת שבירה. משם התחיל פדרר לאגור נקודות וריצה של 4 מערכות ללא מענה הובילה ל- 2:6 לזכותו ו-1:0 במערכות.

את המערכה השנייה פתח פדרר כמו שסיים את הראשונה עם ריצה של 0̺2. אז החל הסקוטי להתעורר והשווה ל-2:2. המערכה נשמרה צמודה לכל אורכה כאשר השוויצרי עולה ליתרון ומארי משווה ובמצב של 5:5 ניצח רוז'ה פדרר את 2 המערכות האחרונות ועל ל-0:2.

המערכה השלישית הייתה כולה של השוויצרי שרץ קדימה כאשר מארי נותר חסר או۠ים. במצב של 0:5, מערכה אחרת לתואר, החל מארי להראות ניצוצות של תקווה ולקח את מערכות רצופות.

אך רוז'ה פדרר לא נכנע, לקח מהסקוטי את המערכה האחרונה, ורגע לפני הנפת הגביע אמר: "עברתי שנה מאוד קשה והניצחון כאן היה מדהים וחשוב עבורי. אני לא מתכӕון לעצור בתואר ה-13 כי זה יביא לי מזל רע".

פדרר קרוב רק תואר גראנד סלאם אחד לשיאו של סאמפרס אשר זכה ב-14 תארים במהלך הקריירה שלו.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק