גאידמק העביר את הכסף

הבעלים של בית"ר ירושלים, העביר לרשות לבקרה תקציבית 42 מיליון שקלים והשלים באופן אישי את העברת תקציב אלופת המדינה

יום חמישי 11 ספטמבר 2008
אשר גולדברג
אוהדי בית"ר ירושלים יכולים להירגע. ארקדי גאידמק העביר הבוקר לרשות לבקרה התקציבית 42 מיליון שקלים והתקציב צפוי לקבל אישור סופי כבר היום.

המשמעות היא ששחקני בית"ר ירושלים יעברו בבקרה והכוונה היא גם, שהמאמן ראובן עטר יכלל בעסקה, כדי שיוכל להדריך את הקבוצה במשחק ביום ראשון מול מכבי תל אביב באיצטדיון טדי.

בעקבות פסיקת השופט בצהרים, רבו הניחושים סביב עתידה של הקבוצה וכאמור צפירת ההרגעה נשמעה, מכיוונו של הבעלים ארקדי גאידמק.
מוקדם יותר: גאידמק הפסיד. בית"ר בצרות

ארקדי גאידמק ספג היום מהלומה קשה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. על פי החלטת השופט המחוזי אלטוביה מגן, חייב יהיה גאידמק להיות זה שימציא ערבויות בסך 44 מיליון שקליםĠבאם ברצונו להעביר את כל אנשי בית"ר ירושלים בבקרה התקציבית. גאידמק ביקש שבנק המזרחי יציג את הערבויות, אך השופט פסק אחרת.

כעת יצטרך גאידמק להחליט האם להציג ערבויות פרטיות או שבית"ר תיאלץ לשחרר שחקנים. לא ברור גם האם הבקרה תאשר את חוזהߕ של המאמן ראובן עטר וספק אם חוזהו יוגש לבקרה.

מאחר שבית"ר משחקת ביום ראשון נגד מכבי תל אביב, יהיה חייב גאידמק להציג את הערבויות עד יום ראשון הקרוב בשעה 16:00. מלבד טוטו תמוז שלא עבר בבקרה ושייך לסגל, שחקנים נוספים לא יאושרו למשחק.
 הבוקר (רביעי) בנק המזרחי ופרקליטיו, הסכימו בדיון המקדים שנערך, לקבל את ההצעה של השופט המחוזי אלטוביה מגן, לפיה ארקדי גאידמק יפקיד שמונה מיליון דולרים לבנק המזרחי, כערבות. אלא שכעבור זמן קצר התברר כי גאידמק לא מסכים לפשרה.

פעוۜה זו הייתה מאפשרת לבנק להמשיך לתת ערבות בסך 44 מיליון שקלים לרשות לבקרה התקציבית. ההצעה הועברה לפרקליטיו של ארקדי גאידמק, שהודיעו כי הוא לא מסכים להצעה של בנק המזרחי.

השופט המתין להחלטתו של ארקדי גאידמק ומאחר שגאידמק לא הסכים לפשרה נראה&Ůbsp;השופט פסק לטובת בנק המזרחי והכניס את בית"ר ירושלים לבעייה כלכלית.

השתלשלות האירועים אתמול

בית המשפט המחוזי בתל-אביב דן  אתמול בנוגע לערבויות ארקדי גאידמק עבור בית"ר ירושלים. כזכור, אם ארקדߙ גאידמק אינו יפקיד עד ליום ראשון הקרוב סכום של כ-44 מיליון שקלים, תעלה בית"ר ירושלים בהרכב חסר מול מכבי תל-אביב למשחק העונה הראשון בטדי.

הדיון שנפתח בשעות הבוקר כלל נציגים מההתאחדות לכדורגל, מהבקרה התקציבית, עורך הדין של בנק המזרחי, נציגי בית"ר ירושלים ועורכי דינו של ארקדי גאידמק, אשר אינו נוכח בדיון.

עורך הדין של בנק המזרחי פנה אל השופט: "הבנק לא רגוע בנוגע לבטחונות של ארקדי גאידמק, מצבו לא כפי שהיה בשנה שעברה".

בתגובה לכך ענה עורך הדין ۩ל גאידמק: "הבנק מפעיל אלימות משפטית על גבה של בית"ר. לארקדי אין בעיה כספית והוא ידאג לבית"ר בכל זמן".

החלטת בית המשפט תימסר הבוקר ורק על פיה ידע ארקדי גאידמק אם יוכל להעביר את כל חוזי שחקני הקבוצה בבקרה התקציבית לפני המשחקĠמול מכבי ת"א ביום ראשון הקרוב.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

4