6

האסלבנק פרש מכדושגל

חלוצה לשעבר של צ'לסי ונבחרת הולנד החליט לתלות את נעליו בגיל 36. החלוץ שכיכב באנגליה ומדורג במקום ה-8 בטבלת מלכי השערים, מעולם לא שיחק בליגה ההולנדית

יום שני 15 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

חלוצה לשעבר של צ'לסי, ג'יימי פלויד האסלבנק פורש מכדורגל בגיל 36, האסלבנק ייזכר תמיד בזכות הרגל הימנית האמיתנית, שהרשיתה לא מעט פעמים במגרשי הכדורגל.

האלסבנק החל את הקריירה ב-1990, כאשר החל לשחק בשורות טלסטאר. את הקפיצה המשמעותית של הקריירה ביצע בשורות הקבוצה הפורטוגלית בואבישטה, בה כבש כבר בעונת 1996/97 20 שערים. 

ההופעה הגרנדיוזית שלו בבואבישטה, צדה את עיניהם של המרגלים מאנגליה, כאשר לידס יונייטד רכשה אותו והעבירה אותו לאחר מכן תמורת 10 מיליון יורו לאתלטיקו מדריד הספרדית. הקבוצה הכי גדולה בה שיחק הייתהȠצ'לסי האנגלית, שבה בילה מספר עונות.

לאחר מכן האסלבנק התנדנד באנגליה כאשר שיחק בצ'רלטון, מידלסבורו ואף בקרדיף יונייטד, שזוהי הייתה תחנתו האחרונה. כעת האסלבנק מייעד את עצמו לתפקיד המאמן ומקווה לחזור בתפקיד החדש במהרה. 

חלוצה ל۩עבר של נבחרת הולנד, מדורג במקום השמיני באנגליה בכובשים בכל הזמנים עם 128 שערים כאשר מרביתם בצ'לסי (87). במדי האורנג' הוא כבש במשך 5 שנים 9 שערים והנתון המעניין שהוא לעולם לא שיחק בליגה ההולנדית.

תמונה: רויטרס.

תגובות

טלספורט בפייסבוק