דיוויס: ישראל מול שבדיה

בפעם השנייה ברציפות תשחק ישראל מול שבדיה בסיבוב הראשון של הבית העליון. ההבדל: להבדיל מהמאבק לפני שבעה חודשים, הפעם ישראל תשחק בחוץ

יום שלישי 23 ספטמבר 2008
 נבחרת הדיוויס של ישראל תשߗק בסיבוב הראשון של הבית העליון מול נבחרת שבדיה. כך נקבע היום בהגרלת התאחדות גביע הדיוויס. 

הקהל הישראלי שעזר  לנבחרת בשנים האחרונות לא יהנה הפעם, מאחר שהמשחק ייערך בחוץ. המשחקים ייערכו בחודש מארס 2009. כזכור ישראל פגשה את שבדיהĠרק לפני שנה ונכנעה לשבדים.

ישראל, שהייתה בין שמונה הנבחרות הלא מדורגות בהגרלה, שוב זכתה להגרלה הכמעט נוחה ביותר שיכלה לקבל, שכן הנבחרת השבדית אמנם איכותית מאד אך אינה עומדת בשורה אחת עם נבחרות כארה"ב, ספרד או רוסיה.

צריӚ לזכור שלא מדובר באריות עולם אך בהחלט בנבחרת איכותית אשר נשענת על הניסיון של רובין סודרלדינג. 

סונדרלדינג (34 בעולם) , לא הגיע לישראל במשחק האחרון מאחר שהיה פצוע. לפני קۦת פחות משמונה  שנים ועד היום זכה רק בטורניר אחד בסבב כאשר הניף את התואר בטורניר ליון בשנת 2004. אותה שנה הייתה בין הטובות ביותר בקריירה שלו בה הוא טיפס עד לסביבות המקום הארבעים בעולם. 

שלל פציעות מנעו ממנו להתקדם̠בשנתיים הבאות עד שב-2006 שב סונדרלדינג לכושרו הטוב והתברג אל בין 25 הראשונים בעולם, דירוג שמאז מעט ירד, כאמור. 

המחבט השני  של השבדים הוא תומאס יוהנסון (77 בעולם) ששיחק בישראל וניצח את דודי סלע והראל לוי. הוא זߛור לחובבי הענף מזכייתו באליפות אוסטרליה הפתוחה ב-2002 אז היה מדורג יוהנסון במקום השביעי בעולם. כיום הוא כבר בן 33 וסבל מאינספור פציעות בשנים האחרונות.

המחבט השלישי של השבדים הוא יונאס ביורקמן הותיק (173). בעבר זכה השבדי Ƞלפרסום רב כאשר היה חציו של צמד הזוגות הטוב בסבב כשהוא זוכה יחד עם בן זוגו בלא פחות מ-50 תארים שונים. ביורקמן הוא זה שניצח את הראל לוי במשחק המכריע. ביורקמן הפסיד לדודי סלע ביום המשחקים הראשון.

תגובות

טלספורט בפייסבוק