ואז הגיע מסי...

ליגת האלופות: 88 דקות פיגרה ברצלונה במשחק החוץ שלה מול שחטיור דונייצק, עד שליאו מסי הראה למה הוא#נחשב לשחקן הגדול בעולם ועשה מהפך מדהים עם צמד בדקות הסיום. 0:2 לספורטינג על באזל

יום רביעי 01 אוקטובר 2008
מערכת TELESPORT
 דרמה כזו כמו שהיתה היום באיצטדיון של שחטיור לא זכורה מאז גמר ליגת האלופות בין באיירן מינכן למנצ'סטר יונייטד. 88 דקות הוליכה שחטיור על ברצלונה וכבר פינטזה על ניצחון מול הקטאלונים אבל אז נכנס מסי לפעולה ועם צמד מדהים שלו קבע מהפך דרמטי והעלה את ברסה לראשות הבית.

שחטיור היתה טובה יותר מברצלונה לאורך דקות רבות וגם הוליכה בצדק, אך אז שלף גווארדיולה את מסי המחליף והסוף ידוע. כמה אכזרי עבור שחטיור ההפסד הזה והם בוודאי יזכרו את מסי עוד שנים ߨבות. במשחק השני ניצחה כצפוי ספורטינג ליסבון 0:2 את באזל החלשה והתמקמה במקום השני.

שחטיור - ברצלונה 2:1

ברסה הגיעה למצב מצויין כבר בדקה השישית, כאשר אט'ו שלח כדור עומק נפלא להנרי, שבעט חלש ואיפשר לשוער האוקראיני לߔדוף.

המשחק לא התעלה לרמה גבוהה. ברצלונה מלבד הפתיחה בעיקר התגוננה ובצורה טובה. רק חצי שעה מן הפתיחה ברסה הגיעה למצב קורץ, כאשר המגן דני אלבס לקח בעיטה חזקה מ-20 מטרים, אך השוער הדף.

בדקה ה-37 המצב הכי טוב במשחק. מרקס הבלם טעה בהרӗקת כדור ואיפשר ללואיס אדריאנו לחטוף ולהשאיר את אילסיניו לאחד על אחד מול ולאדז, שהדף נפלא והציל גול בטוח.

בדקה ה-44 הגיע השער של המארחים ובצדק. בעיטת שוער ארוכה חלפה על פני כל ההגנה. ג'רארד פיקה נגח גרוע לאחור, הכדור הגיע עד לאיסיניו, שניער מעߜיו את פויול והקפיץ מעל ואלדז לרשת. 0:1 מוצדק לשחטיור.

ברסה עלתה בחמת זעם למחצית השניה וכמעט כבשה בדקה ה-53. דני אלבס בעט בעיטה חופשית נהדרת מ-18 מטרים, אך השוער האוקראיני הדף בקצות האצבעות לחוץ.

בדקה ה-68 הזדמנות אדירה לאט'ו, שמצӐ את עצמו אחד על אחד מול פיאטו השוער של שחטיור, אך בעט ברשלנות מחמישה מטרים החוצה.

ברסה הגבירה את הלחץ. גווארדיולה הכניס את מסי ובוז'אן מהספסל וברסה הפעילה מכבש. בוז'אן כמעט השווה בדקה ה-80 אחרי פריצה מצויינת מצד שמאל, אך הבעיטה שלו חמקה לחיבוߨים החיצוניים.

בדקה ה-88 הגיע השיויון של ברצלונה ואיזה שער אומלל מבחינת המארחים. כדור רוחב של בוז'אן עבר מתחת לגופו של השוער ומסי דחק מקרוב פנימה. 1:1.

גמור? לא אם תשאלו את מסי. הארגנטינאי המופלא ניצח בתוספת הזמן את המשחק עבור ברצӜונה, כשקיבל כדור עומק נפלא מצ'אבי והקשית מעל השוער. 1:2 דרמטי לברצלונה בסיום. איזה חוסר מזל לשחטיור.

ספורטינג ליסבון - באזל 0:2

ספורטינג פתחה את המשחק בסערה והחזיקה המון בכדור, אך התקשתה להגיע למצבים, מלבד בעיטותĠמרחוק של פוסטיגה ודארליי.

ליסבון הגבירה את הלחץ, אך התקשה מאוד להגיע למצבים. בדקה ה-40 היא היתה קרובה כאשר רומאניולי בעט מצויין, אך קוסאנטו הדף נהדר לחוץ.

ליסבון עלתה בטירוף למחצית השניה ועשר דקות במחצית השניה הלחץ נשא פרי כאשר רӕמאניולי המצויין העלה את המארחים ליתרון. החלוץ חדר לרחבה, מגן באזל ניסה להרחיק אך הכדור פגע ברומאניולי וחדר לרשת. חוסר מזל לבאזל.

בדקה ה-86 הגיעה החותמת הסופית לניצחון של ליסבון, כאשר דארליי קבע 0:2 אחרי שקיבל מסירה מושלמת שחתכה את כל ההגנה שלĠהאורחים.

צילום: רויטרס

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק