החשש: גאידמק יברח מהארץ

בית משפט השלום בפ"ת קיבל את בקשת פרקליטות המדינה והוציא צו איסור יציאה מהארץ נגד ארקדי גאידמק. אתמול, בית המשפט המחוזי החליט להרחיב את העיקולים של גאידמק. משמע: אלופת המדינה מעוקלת

יום שלישי 04 נובמבר 2008
אשר גולדברג

בית משפט השלום בפתח תקוה קיבל היום לבקשת הפרקליטות ואסר על יציאתו מהארץ של איש העסקים ארקדי גאידמק, הבעלים של בית"ר ירושלים,  אלא אם כן יפקיד גאידמק סכום של 2.5 מיליון דולר במזומן או בערבות בנקאית, ובנוסף ישעבד נכסים בסכום זהה.

 נגד גאידמק מתנהלת חקירה בנוגע לרכישת חברה הולנדית באמצעות איש קש לכאורה ובאמצעות חברת פועלים נאמנות. הפרקליטות הוסיפה סעיף עבירה נוסף בחוק איסור הלבנת הון שבה נחשד גאידמק, וכן חשד לביצוע עבירת קבלӪ דבר במרמה בנסיבות מחמירות. לדברי נציג הפרקליטות בדיון "יש מידע מודיעיני קונקרטי שגאידמק עומד להימלט מאימת הדין". 

 כזכור, אתמול הסתבר שהצרות בבית"ר ירושלים מסרבות להעלם. בית המשפט המחוזי בתל אביב, החליט  להרחיב ߐת העיקולים על ארקדי גאידמק. משמע: בית"ר ירושלים עוקלה.

מה המשמעות של עיקול בית"ר ירושלים? המשמעות כעת היא שגאידמק לא יכול לבצע פעולות מכירה הקשורות לקבוצה, אי אפשר למכור את הקבוצה וגם לא למכור שחקנים. 

במידה וגאידמӧ לא יוכל לכסות את החוב הגדול, משמע לעתיד הרחוק כי הקבוצה עלולה לעבור לכונס נכסים ואז גאידמק יאבד שליטה, והשחקנים יוכלו להמכר כדי לכסות את החוב.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק