ערב ים תיכוני

ליגת האלופות, בית ב': פאמגוסטה העניקה משחק יוצא מהכלל אך נכנעה לתיקו 3:3 בניקוסיה מול אינטר. פנאתייניקוס פרקה את ורדר ברמן בחוץ וחזרה לתמונת המאבק

יום שלישי 04 נובמבר 2008
אייל כהן

דרמה ענקית ליוותה את המשחק בניקוסיה. אלופת קפריסין, פאמגוסטה השיגה תיקו 3:3 מול  אלופת איטליה, אינטר, שהצליחה ממש בדקות הסיום לחזור למשחק ולא לאבד את הנקודות. במשחק נוסף פרקה פנאתייניקוס 0:3 את ורדר ברמן.

ההפתעה והסינדרלה של ליגת האלופות, פאמגוסטה, אלופת קפריסין, העניקה את אחד המשחקים הטובים שנראו העונה כאשר סיימה בתיקו מול אלופת איטליה, אינטר. אין ספק כי האיטלקים היו חדים ומסוכנים, אך פאמגוסטה ידעה תמיד לחזור ואף לבצע מהפך ולהוליך, אבӜ בסופו של עניין הנראזורי חתמו על תיקו הגיוני למשחק חסר היגיון.

ומה בקשר לפנאתייניקוס? ביוון סגנית אלופת יוון סיימה בתיקו עם ברמן, והנה דווקא בחוץ, ללא לחץ הקהל, הצליחה פנא בניגוד לציפיות לפרק ללא בעיות את ברמן, שסובלת מפיצול אישיות מובהק. יכולה ביەם נתון להביס את הרטה ברלין וביום נתון להפסיד בבית ליוונית. הכל עוד פתוח בבית ב'. 

פאמגוסטה - אינטר 3:3

אלופת איטליה פתחה היטב את המשחק, כאשר מאייקון מאגף ימין הגביה, והכדור נחת Ӝאיברהימוביץ', שבעט מקרוב ישירות לגופו של השוער הקפריסאי. 

בדקה ה-13 של המשחק, זלאטן איברהימוביץ' שלח פגז מ-35 מטרים לשער, השוער הקפריסאי הדף לבאלטולי ומקרוב החלוץ האיטלקי לא התבלבל - 0:1 לנראזורי. 

20 דקות לפני תום המחצית הראשונה, סטנקוביץ' הצליח לחדור לרחבה, להשאיר 2 מגינים מאחור ולהחטיא את המסגרת בשלומליאלות. 

רבע שעה לסיום, טעות איומה של ההגנה של אינטר̠הובילה לשיוויון בניקוסיה. כדור פשוט הוגבה לרחבה של אינטר, בורדיסו בטעות טיפשית, נגח לכיוון השוער, שכבר היה בחוץ, בארדון כבש את השער הכי קל בקריירה - 1:1 בניקוסיה. 

מספר דקות לפני תום המחצית הראשונה, הזדמנות נוספת מצויינת של אינטר, כאשר באלטולי נגע בכדור והשוער הקפריסאי התעופף ועצר לפנדל. 

מסכנים הקפריסאים, שעמדו היטב עד לסיום המחצית, אבל שתי דקות לפני כן, כדור פשוט חדר לרחבה, ומרקו מטראӦי, דווקא הבלם, עלה להתקפה ונגע בכדור פשוט שחדר פנימה - 1:2 לאינטר. 

חשבתם שנגמר? אז חשבתם. בתוף תוספת הזמן של המחצית הראשונה, כדור קרן של הקפריסאים חדר לרחבה, מהומה ברחבה ודווקא פאנߒי, שנכנס לשחק שתי דקות לפני כן, כבש עם הגב - 2:2 מדהים במחצית. 

מדהים ושוב פעם מדהים, חמש דקות בלבד מפתיחת המחצית השנייה, כדור עומק הגיע לבארדון, שמסר רוחב לפרוסוס, שתעתע בבורדיסיו האומלל וכבש אߪ השלישי לאלופת קפריסין - 2:3 יוצא מהכלל לפאמגוסטה. 

10 דקות לסיום, כדור חדר פנימה לההגנה של פאמגוסטה, איברהימוביץ' השתלט על הכדור ושלח פגז, אך בקאג' עצר מצויין לקרן. 

אוי אוי מסכנה פאמגוסטה - בדקה ה-81 ߩל המשחק, ההגנה הקפריסאית איבדה את המומנטום וסנטה קרוז השווה את התוצאה המדהימה בניקוסיה - 3:3 בקפריסין.


פאמגוסטה: בקאג', קטסאבקיס, דובראסינוביץ', פאולו קוסטה, פרוסוס (סקופליטיס, 63), לייߕואקבסקי, טהאר, לאבן, קונסטנטיניו, בארדון (אוקוליץ', 78) וג'ורג'יו.

אינטר: חוליו סזאר, זאנטי, סטנקוביץ' (קרוז, 57), איברהימוביץ', מאייקון, בורדיסו (ויירה, 58), קאמביאסו, מטראצ'י, מאנסיני (מקסוול, 58)Ȭ באלוטלי וקוורסמה.

ורדר ברמן - פנאתייניקוס 3:0

ורדר ברמן שלטה במחצית הראשונה, ביחד עם אוז'יל באגף שמאל, שזיהה את דייגו פנוי 20 דקות לסיום והברזילאי בעט לא טוב למסגרת.

 למרות ההתקפות של המארחת, בדקה ה-60, היוונים יצאו להתקפה הכדור הגיע למאנצ'יס בתוך הרחבה, שחדר ובעט פנימה - 0:1 לפנאתייניקוס. 

ורדר ברמן לא יצאה כל כך מהר מההלם, מה שעבד לזכות היוונים, קארגוניס בבעיטה מ۔סרטים בדקה ה-70 לחיבורים, שער מתקתק - 0:2 לפאנא. 

5 דקות לסיום המשחק, פנאתייניקוס חרטה את הניצחון בברמן כאשר צ'יוליס כבש את השלישי עבור פנאתייניקוס - 0:3 ענק ליוונים.

תגובות

טלספורט בפייסבוק