מתיאוס ועוד 11

אין ספק שאם לותר מתיאוס היה מאמן את מכבי חיפה או בית"ר י-ם, הן היו ארבע דרגות מעל שאר הקבוצות. אבל גם במכבי נתניה, הגרמני ߞביא לנו טעמי אימון שהמאמנים שלנו מכירים רק מהטלוויזיה

יום שלישי 11 נובמבר 2008
אשר גולדברג

 
 קמפיין מאורגן ורב זרועות תקשורתי שמגובה במי שמכונים גם "פרשנים-מאמנים מתוסכלים", שלח את הגרמני לותר מתיאוס עם מכתב פיטורין מתורגם לגרמנית, יישר לפרנקפורט עירו.
רק בודדים לא תיכננו להרים בחגים כוסית לכבוד חזרתו של מתיאוס לגרמניה. אותם פתאים ספורטיבים הם הראשונים שסובלים נפשית מכך  שהגרמני צלח את חגי ומועדי ישראל. לא ברור מה יקרה להם כשהגרמני יגיע למועדי הנצרות והכריסמס, כמוביל הטבלה במדינת ישראל.

בכדורגל שלנו מכירים כולם את אמירתו של מוטל'ה שפיגלר: "מכבי נתניה ועוד 15 קבוצות".
בחדר ההלבשה הצוהל של יהלומי מכבי נתניה,זרק אחד מחברי ההנהלה אמירה משלו: "מתיאוס ועוד 11 מאמנים".

בכדורגל הישראלי (ליגת העל) יש רק ארבעה מאמנים ששיחקו במדי נבחרת ישראל (נמני,עטר,יוסי מזרחי וזלצר). תגידו, מי יכול להתהדר בזכיה באליפות עולם, אליפות אירופה ובאליפות גרמניה ואיטליה?. בגרמניה טוענים שלותר מתיאוס שני רק לקייזר פרנץ בקנבאואר.

הכדורגל הישראלי ורוב כדורגלני מכבי נתניה אינם מבינים את גודۜ המעמד, לו זכו. מתיאוס לא ביקש מדניאל יאמר שחקנים במיליוני דולרים ולא ביקש שמות גדולים מאירופה או דרום אמריקה. שליו מנשה וזאב חיימוביץ' די הספיקו לו.

מתיאוס הסתפק בדרג השלישי ביכולת ובחשיבה. הוא לא רצה שחקנים שמתלוננים על אימון לפני שמונה בבוקר, או על אימון ביום שישי, שמסתיים לפני ההכנות ליציאה למסעדה או דיסקוטק. לותר מתיאוס מלמד כדורגל גם שורת מאמנים ישראליים שבמקום להגיע וללמוד כדורגל, מעדיפים את כורסת הפרשן ומפזרים עצות מתוך קופסה בלי מח לפרגוסון, מוריניו, בניטז ושאר מאמני העל האירופים, כדי לרוץȠולספר לחברה שהם ישבו בין מודי בר-און לשרון פרי ודווקא להם הקשיבו.

מכבי נתניה היא קבוצה מאומנת. מכבי נתניה היא קבוצה שנמצאת בשלבי ההתבגרות הראשונים שלה. מכבי נתניה היא קבוצה שזלזול באימונים או נאיביות לא בוגרת ,שולחת גם את איתי שכטר אל ספסל המחליפיӝ. אחד מכדורגלני העבר המפורסמים של ישראל, הבין שמתיאוס אינו קוריוז ספורטיבי : "אם מתיאוס היה במכבי חיפה או בית"ר י-ם, הוא היה לוקח אליפות שהכדורגל שלנו לא ראה מאז ומעולם."

מתיאוס אינו חייב במעמדו לענות למבקריו, בטח שלא להוכיח להם דבר. הוא גדול על ליגת העל, גם אם מכבי נתניה תסיים בסופו של דבר במקום השלישי או הרביעי. מתיאוס בונה בנתניה מועדון עם חשיבה אירופית, שרעיונותיו לאט לאט למוחם הקודח של שחקניו.

לא ירחק היום שמאמנים ישראליים יגיעו לביתו של הגרמני ויבקשו מחברות וחומר על כדוӨגל אמיתי: על כדורגל מבית היוצר של באיירן מינכן, אינטר ונבחרת גרמניה.

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק