7

הנשיא ירד אל העם

יענקל'ה שחר לא ביקר באימון המסכם, לכן קפץ בהפגנתיות לחדר ההלבשה, לקודש הקודשים לתדרוך מקצועי. איזה קורס מאמנים עבר נשיא מכבי חיפה? אשר גולדברג בטור ߢל יכולת האימון של שחר וגם על אלי טביב

יום שני 17 נובמבר 2008
אשר גולדברג
מכבי חיפה ממשיכה להחליף תלבושות זוהרות ונוצצות. אבל בניגוד לאווירת &ͱuot;הסתלבט" והחיקוים הזולים של ימי ג'ובאני רוסו, הנסיגה המקצועית תופסת תאוצה ממשחק למשחק. אין שפל גדול יותר למועדון כשנשיא הקבוצה עושה את דרכו לקודש הקודשים, חדרי ההלבשה, ותופס פיקוד מקצועי. אין ספק שכולנו יודעים פרקי כדורגל, כולנו בעטנו בכדור ומכירים את כל השיטות והאמירות .

אבל ההופעה הפתאומית של יעקב שחר, הנשיא הראשון בכדורגל הישראלי, הרעידה את התמונות ההיסטוריות שעל הקיר. אפילו תמונותיהם המקודשות של אברהם מנצ'ל, אייל ברקוביץ' ויניב קטן כאילו שתקו ונאלמו דום.

אלישߢ לוי ועוזרו גאורגי דראסליה, שתקו כשיעקב שחר הסביר ושאל: "מדוע אתם לא משחקים דרך האגפים?". אפילו יעקב שחר לא נזקק לטלוויזיה התקועה בכיסאו כדי לראות ש"הסגירה במרכז לא טובה, איך לא מגיעים למצב אחד במחצית השנייה ואיך את הגולים שמקבלים אי אפשר למנוע".

אחד מיושבי הקודש בחדר ההלבשה סיפר בדרכו הביתה: "יעקב שחר היה שחקן כדורגל, גם הוא רואה שיש המון בעיות במשחק. אי אפשר לפרגן רק ליניב קטן, לדרוש מדרור קשטן לקחת אותו לנבחרת ישראל ולהתעלם משאר השחקנים. יכול להיות ששחר ואנשיו מצלמים טוב יותר את המצב מאשר קומץ אנשי תקשורת לא אחראים".

אין ספק שהדברים היו ביקורתיים ונוקבים לעברו של אלישע לוי. כאילו התכוונו להבהיר לו שאת העבודה עושים על כר הדשא, באימונים ובתרגולים ולא דרך המשקפת של יניב קטן וליאור רפאלוב.
טביב, מצוי ולא רצוי

בתקשורת ובסיפורים שמסביב עובדת היותו של אלי טביב האיש שיוביל את הפועל תל-אביב קבועה וסגורה. אומרים שאפילו חתומה בשעווה כמנה ימים עברו.

אבל זה לא כך. אלי טביב ואנשיו אינם מתקבלים בהתלהבות, ۙש רבים שלא רוצים אותו ואת כספו.

כשחברות אמיצה בין מוני הראל לשחר בן-עמי נשברת ומתרסקת, הדבר אומר דרשני. טביב לא למד ולא לומד מסיפור העבר של ג'קי בן-זקן. טוב יעשה טביב אם ייקח ברכבו כטרמפיסט את גבי קצרה וידרימו לאשדוד.

קפה קטן או Ӓדול עם ג'קי בן-זקן וחיים רביבו יסדרו להם את הראש ויבריחו אותם מאזור "מתחם חודורוב". אלי טביב, הסיפור הוא בחינם אין כסף עבורך.

תגובות

טלספורט בפייסבוק