כדורגל עצוב. דרבי גדול

הדרבי ה-126 מאז קום המדינה יערך הערב בבלומפילד. הליגה ברחה והכדורגל עצוב ועלוב. אבל האוהדים דורשים מאלי גוטמן ואבי נמני ניצחון. השמות על כר הדשא ממש לא עושים לאוהדים כלום בנובמבר 2008

יום שני 24 נובמבר 2008
אשר גולדברג
 הפועל תל-אביב עם התלבושת האדומה החדשה תעלה הערב בבלומפילד (20:50) בהרכב הבא: אניימה, דה-סילבה, באדיר, טופוזאקוב, אנטבי, אבוטבול, ידין, נאתכו, ורמוט, לאלה ויבואה. 

מנגד, מכבי תל-אביב בצהוב כחול המסורתי והמשובץ תציב את: יבריץ', מלול, ג'אן, יחיאל, ייני, ג'ונסון, מישאלוף, ישראלביץ', בוזגלו, יבוריאן וקמנאן.

הדרבי ה-126 מאז קום המדינה הפך לדבר האחרון שעליו נתלים אוהדי שתי הקבוצות, נחמתם היחידה.  האוהדים של הפועל ומכבי הם הסיפור האמיתי שמאחורי הדרבי הזה. האוהדים הם אלה שמכניסים חיים וצבע לעוד משחק ליגה רגיל של מרכז הטבלה המשעממת.

נראה שתם עידן גם בדרבים של העיר שמנהל רון חולדאי. בקרב השחקנים, אבד הלהט שאפיין את שחקני ומשחקי העבר. 

, חלוץ העבר נזכר: "בשנות ה-60 וה-70 הרגשנו מחויבות להפועל תל-אביב. זה היה בתוך הדם והפועל הייתה הדבר הכי חשוב לאוהדים. החינוך האדום היה מושרש בנו, הרגשנו כשליחי ההמונים ובלילה שלפני הדרבי לא יכולנו להירדם. היום שום שחקן בהפועל איߠו מחובר לקבוצה, הזהות האדומה אבדה לה".

בלם העבר, מנשה שמעונוב מדבר על מכבי: "בשנות ה-70 וה-80 הייתה לנו זהות של מכביסטים. חינוך מיוחד, היינו קבוצה יוקרתית שכולם קנאו בה. היום השחקנים עם ערך רב שלא יודעים כלום והדרבי ממש לא אומר להם דבר".

אבי נמני יקיים הערב את הופעת הבכורה שלו בדרבים על הקווים כמאמן. הפעם אבי נמני תלוי בשחקנים ולא יותר מדי בעצמו. מכבי תל-אביב עדיין לא התחברה מקצועית, אבל הקליק והבום הצהוב מחפשים מקום להתפרץ והדרבי הוא הבמה.
הבעלים אלכס שניידר, שרצה להפתיע ולקפוץ לדרבי הערב, יצפה בו מול מרקע הטלוויזיה. במכבי תל-אביב יודעים שהפסד הערב יוריד מסך על כל חשיבה קדימה בנושא התרעננות ומירוץ משודרג. במועדון יודעים שרק ניצחון יוקרתי ישמח את שניידר שיפתח מעט את הכיס במידה ומכבי תנצח.

במכבי תל-אביב כבר ישנה תכנית מגירה, בעיקר בנושא שינויים ושחרור שחקנים במקרה של הפסד הלילה. המשחק הערב חשוב לגורמים רבים אבל בעיקר לשחקני הרכש שעד כה לא סיפקו את הסחורה. 7,000 צהובים מבטיחים מפגן  עידוד מרשים הערב.

כמו כן, פۢלו אוהדי מכבי תל-אביב מארגון "השחקן ה-12", בשיתוף פעולה עם קופת חולים מאוחדת, לחלוקת 2,500 חולצות צהובות ליושבי שער 11. על גב החולצה יהיה המספר 12 ויתנוסס שמו של מני לוי.  המטרה היא לנצל את במת הדרבי הגדול כדי להראות אחידות ותמיכה במני לוי ובמשפחתו.

בהפועל תל-אביב עסוקים בהחדרת מוטיבציה והתלהבות לשחקנים שעדיין תחת רושם ההפסד לבני-סכנין בשבוע שעבר.

יש לציין שהצוות גוטמן-אבוקסיס נערך מקצועית למכבי תל-אביב וביצע שינויים משמעותיים בהרכב. השۙנוי הבולט יהיה הצבתו של הברזילאי דאגלס דה-סילבה בעמדת המגן הימני, לנוכח מהירותו של הצרפתי יאניק קמנאן. גוטמן מאמין בקפטן הוותיק, וואליד באדיר, שיוצב כבלם לצידו של הבולגרי אלין טופוזאקוב .

9,000 אוהדים באדום מכינים מפגן עידוד עליו עבדו ביӞים האחרונים. 500 שוטרים וסדרנים יאבטחו את הדרבי המסקרן הזה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק