הוא הבובלכל של ירושלים

הוא הפך לסמל של אוהדי הפועל ירושלים. הוא הכיר מקרוב את ראשי הכדורגל בישראל ואפילו בבית"ר אהבו אותו. שלום עליכם, פוטר השבוע מהפועל ירושלים ואיש לא יכול להסביר מדוע

יום רביעי 17 דצמבר 2008
שלמה חסיד

 אחרי 20 שנה, החליטו ראשי קבוצת הכדורגל של הפועל ירושלים להיפרד משלום עליכם, האפסנאי המיתולוגי של הקבוצה, שהפך בשנה האחרונה למנהל קבוצה.

למי שלא ירושלמי, קצת קשה להבין את הבשורה ואת משמעותה, אבל שלום עליכם הצליח להפוך למעין מותג ירושלמי ואחד האנשים החזקים בקבוצה, שעשויה לעלות בסיום העונה לליגת העל.
 
רוני דיאון, איש התקשורת הירושלמי הוותיק מנסה להסביר: "שלום עליכם הוא היוסי בובליל ۩ל ירושלים. שלא תטעו ותחשבו שמדובר בסתם אפסנאי או מנהל קבוצה, מדובר פה בקומבינטור על, שיש לו קשרים מסועפים במערכות העיתונים ומשרדי הממשלה וכל מקום בירושלים ומחוצה לה. הוא איש טוב לב שאוהב לעזור ויודע שהכוח שלו נובע מעזרה לאנשים אחרים ולכן הטלפון שלו פועל כۜ הזמן. כולם אוהבים אותו ואני חושב שההימצאות של בנאדם כזה במערכת כמו הפועל ירושלים היא ברכה למערכת".

כשמדברים על קשרים שיש לשלום עליכם, מתכוונים גם לראשי ההתאחדות. כך למשל היו"ר לשעבר, גברי לוי, שהכיר מקרוב את שלום עליכם, אורח קבוע במסדרונות ההתאחדות. גם גברי הופתע: "אני חושב שהנהלת ירושלים עשתה שגיאה נוראית, אין הרבה אנשים כמו שלום בכדורגל, הוא אוהב את הקבוצה, הוא מסור לה, תמיד הוא ייצג את יוסי סאסי בצורה נאמה, הוא חרוץ ומוכשר. כולם אוהבים אותו והוא יחסר בנוף של ירושלים והכדורגל".

יוסי מזרחי, שעבד כמאמן הקבוצה מסכים: " שלום מזוהה כאוהד הקבוצה, הוא היה אוהד רעשני וכולם שמעו אותו.  אחרי זה עשו ממנו אפסנאי והוא קרא לזה איש לוגיסטיקה,  ועכשיו לצערי הסתיימה דרכו בקבוצה.  אבל אני בטוח שעם הקשרים שהוא יצר בכל מקום תהיה לו עבודה מהר מאוד".

כאמור, לא כל כך ברור מה גרם להנהלת הקבוצה להיפרד משלום עליכם. רק לפני שבועיים הוא ערך טקס באצטדיון טדי כדי "להסיר את הקללה" מכך שבית"ר ירושלים והפועל ירושלים מלא מߦליחות העונה בטדי.

בכלל, שלום עליכם, הוא לא בדיוק שונא בית"ר. אחיו, מאיר הרוש,  הוא איש המשק של בית"ר וראשי בית"ר, לאורך השנים,  העריצו אותו.  כך למשל, מאיר פניג'ל שניהל את בית"ר̠במשך חמש שנים עד כניסתו של ארקדי גאידמק. פניג'ל: "שלום עליכם הוא בהחלט דמות מפתח בעלילה של הפועל ירושלים, אדם טוב לב שאוהב לעבוד. הוא חרוץ ומשקיען וצריך שיהיו  אנשים כמוהו בכל קבוצה, שלום אוהב את הפועל ירושלים אבל הוא לא שונא את בית"ר, יש לו אח שם שגם הוא בחור מצויין. הופתעתי שדווקא איתו יש בעיות בשכר אבל לזה אני לא נכנס, זה קשור ליחסי עובד מעביד שלו עם הפועל ירושלים".

שלום עליכם נשמע השבוע מופתע: "אני מבחינתי יכול להמשיך, כל עוד לא קיבלתי דברים בצורה רשמית". 
מדוע פוטרת?

"היה לי דין ודברים עם יוסי סאסי.  הוא דרש ממני לוותר על כספים שמגיעים לי ולא הסכמתי. האמת שאני מקווה להמשיך בהפועל ירושלים".

תגובות

טלספורט בפייסבוק