7

אחרי 21 שנה

הפעם האחרונה̠שמכבי תל אביב הודחה בשמינית הגמר הייתה בעונת 1987/8. כל המספרים והנתונים המעניינים אחרי ההדחה הסנסציונית בנהריה

יום שני 22 דצמבר 2008
מערכת TELESPORT

הניצחון המפתיע של עירוני נהריߔ על מכבי תל אביב בשלב שמינית גמר הגביע ריתק לא מעט חובבי כדורסל. כדי להמחיש עד כמה היה מדובר באירוע נדיר, אנחנו מציגים בפניכם כמה נתונים שמכבי ת"א התהדרה בהם עד יום שני בערב.

21 שנה. הפעם האחרונה שמכבי ת"א הודחה בשלב שמәנית גמר הגביע הייתה בעונת 1987/8. אז הודחה הקבוצה במשחק בלתי נשכח באוסישקין ע"י הפועל תל אביב אחרי שהפסידה 88:82. המשחק לא שודר אז בטלביזיה, והועבר בשידור ל-3,000 אוהדים משתי הקבוצות על מסך ענק בסינרמה.

מועדון השבע. עירוני נהӨיה הצטרפה היום לקבוצה מצומצמת מאוד של קבוצות שהצליחו להדיח את מכבי תל אביב במשחקי הגביע, או לנצח אותה בגמר. עד היום עשו זאת רק הפועל גבת בעונת 75/6, הפועל תל אביב, בני הרצליה, בני השרון, הפועל גליל עליון והפועל ירושלים. 

רק חצי. בכל השנים,  ב-21 השנים האחרונות, מאז ההפסד באוסישקין העפילה מכבי תל אביב לפחות לשלב חצי הגמר, למעט בעונת 92/3 אז הפסידה הקבוצה בצמד משחקים לבני הרצליה. הרצליה ניצחה בהיכל הספורט שביד אליהו בשבע הפרש, והפסידה בביתה בשש הפרש. 

בשנים 95/96/97 לא זכתה מכבי תל אביב בגביע, רצף של שלוש שנים. גם העונה, בעונה שעברה ובזו שלפניה לא זכתה מכבי ת"א בגביע. 

הראשון של פיני. פיני גרשון ידע כבר לא מעט הפסדים בגביע המדינה, אך אף אחד לא ۢם מכבי ת"א. למעשה, מאז מונה למאמן מכבי ת"א בעונת 98/99 זכה פיני גרשון בכל התארים האפשריים עם מכבי ת"א, עד העונה הנוכחית. 

תגובות

טלספורט בפייסבוק