העיקר שהאוהדים מרוצים

מכבי קביליו יפו, הפועל קטמון והפועל אוסישקין עדיין חיות ונושמות. תמונת מצב של שלוש קבוצות האוהדים של ישראל שמצליחות בינתיים על המגרש, אך עם עתיד מאוד לא ברור

שבת 27 דצמבר 2008
מערכת TELESPORT
/> העתיד הקרוב של אוסישקין  די ברור - הקבוצה צפויה להעפיל אל הליגה הארצית ועם חיזוק נכון תעפיל גם ללאומית.  אז ידרשו ספונסרים כדי לצרף זרים ואז גם יגיע המבחן הېמיתי של הקבוצה. מה שכן, לא לדאוג, "הפועל שאול" לא מראה סימני התאוששות ואייזנברג דווקא די נהנה בליגה השלישית.

מכבי "קביליו" יפו - קורעים את הליגה בלי משחקי חוץ

בעקבות הצלחתן של הפועל קטמון והפוӢל אוסישקין, ראו אוהדי מכבי יפו כי טוב, והחליטו להקים קבוצת אוהדים משלהם שהחלה את דרכה בשונה קצת משתי קבוצות האוהדים האחרות, במקום מכבי יפו עצמה אחרי שהקבוצה נעלמה מהמפה כשפורקה בשנת 2000.

האוהדים הקימו את הקבוצה פחות או יותר באותה הדרך של המקבילה מקטמון והוסיפו לשם הקבוצה המקורי את השם קביליו כהוקרה לשוער העבר של הקבוצה וסמל גדול שלה, הרצל קביליו ז"ל.

מניה עולה 1,000 ש"ח וכל תרומה נרשמת עד להצטברות של 1,000 ש"ח שיקנו מניה. 280 אוהדים נרשמו לקבוצה Ļ מדרום תל אביב.

הקבוצה מבוססת על שילוב בין צעירים מוכשרים ומספר כוכבי עבר מליגת העל שהבולטים בהם הם משה סיני, יוסי אבוקסיס ואלון חזן. אביבי זוהר שגדל בקבוצה ושיחק בה עוד כשהיתה גורם ליגיטמי בליגה הבכירה, משמש כקפטן.

מכבי יפוȠפתחה את הקדנציה שלה כקבוצת אוהדים בצורה מצויינת והיא מוליכה את ליגה ג'-ת"א עם 10 ניצחונות מול הפסד בודד לבני שפי יהוד, ועם מאזן שערים מדהים של 4:46.

המגרש הביתי של הקבוצה הוא האיצטדיון העירוני בחולון והקבוצה מביאה אליו למעלה מ-1000 אוהדי۝ כמעט לכל משחק, כאשר השיא עד עתה הוא 1800 אוהדים. הקבוצה כמעט ולא עורכת משחקי חוץ אמיתיים מאחר שכמעט כל מגרש נפסל מחשש שאוהדים רבים יגיעו למשחק. ולכן, כמעט כל משחק חוץ של הקבוצה נערך במגרש נייטרלי.

העתיד של יפו לא ברור- סביר שהקבוצה תעפיל לליגה ב', אבל שם ילמדו זוהר ושותפיו שהחיים הרבה יותר קשים. סביר להניח שידרשו ליפו שנים רבות של טיפוח מחלקת נוער בטרם תחזור לליגות העליונות. אגב, יפו המקורית כלל לא קיימת עוד.תגובות

טלספורט בפייסבוק