רונאלדו - שחקן השנה

בערב הגאלה המסורתי של פיפ"א,Ƞהחליטו פה אחד שכריסטיאנו רונאלדו ממנצ'סטר יונייטד ואלוף אירופה - שחקן השנה בעולם: "זו הרגשה נהדרת, מודה לכולם. אתם תראו אותי כאן שוב". פיפ"א העניקה פרס להתאחדות הפלשתנאית

יום שני 12 ינואר 2009
מערכת TELESPORT

בטקס מרשים וצנוע שנערך בשוייץ היום (שני) זכה כצפוי, כריסטיאנו רונאלדו, אלוף אירופה, בתואר שחקן השנה של אירגון הכדורגל העולמי, פיפ"א. 

מי ߩהגיש את הפרס עבור רונאלדו, השחקן הטוב בעולם ששייך לדור אחר, פלה הברזילאי שאמר: "כבר לפני שנה, בזכיה של קאקה, אמרתי לרונאלדו שהוא זה שיקח את התואר בעונה הבאה". - זה אכן קרה ורונאלדו שחקן השנה בעולם. 

כריסטיאנו רונאלדו הצליח לדחוۧ הצידה את הזוכה אשתקד, קאקה, צ'אבי, פרננדו טורס ואפילו ליאו מסי של ברצלונה, שלוודאי יזכה בתואר בשנים הבאות. הבחירה של הזוכה נקבע על פי עיתונאים מרחבי הגלובוס, שעקבו אחר מספר הזכיות של השחקנים בארצם ובתחרויות בין לאומיות. 

זו לא הייתה זכי۔ פתאומית או מעוררת פליאה, כריסטיאנו רונאלדו זכה עם מנצ'סטר יונייטד כמעט בכל תואר אפשרי, שכלל את אליפות אנגליה וכמובן זכיה בליגת האלופות. בל נשכח גם את אליפות העולם שנערכה לפני כחודש, שגם בה קטפה מנצ'סטר יונייטד כל תואר אפשרי בגלובוס.

כריסטיאנו רונאלדו אמר לאחר הזכיה: ""זו הרגשה מצויינת, אין לי הרבה מילים להגיד על הפרס אבל אגיד בכל זאת. אני מודה למשפחה שלי, לקבוצה שלי, לחברים שלי בקבוצה. אני מודה למאמנים שלי שליוו אותי בקריירה שלי שעכשיו היא נמצאת בשיא. אתם תראוȠאותי משתפר משנה לשנה, ואני מבטיח להתייצב כאן שוב".

פיפ"א העניקה מחווה להתאחדות הפלשתנאית

בעיצומו של טקס הגאלה המסורתית בשוייץ, פיפ"א לא הזניחה גם את העם הפלשתנאי ובתחום הӛדורגל את ההתאחדות הפלשתנאית, שנוסדה מ-1998 ומקיימת משחקי כדורגל ליגה פעילים בעיקר כעת בגדה המערבית. 

פיפ"א, שמאד תומכת בהתאחדות הפלשתנאית ומקווה שדרך הכדורגל השלום באיזור יפרוש כנפיו, אבל הדרך עוד ארוכה לכך. ספ בלאטר בעצמו, נשיא פיפĦquot;א דאג להעניק את הפרס לנציג ההתאחדות הפלשתנאית, שנכח באירוע.

תמונה: gettyimages

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק