מפניארול להפועל פת

איסלאם כנען, המגן השמאלי של פניארול מאורוגוואי, חוזר לישראל ומנסה להרשים את זאב זלצר כדי שיצרפו להפועל פתח-תקווה. כנען: "אני אוכיח את מקומי בליגת העל"

יום שני 26 ינואר 2009
אשר גולדברג

בתחילת שנות ה-60 נקלעה מכבי תל אביב למשבר מקצועי שדרדר את הקבוצה עמוק בתחתית עם סכנת ירידה לליגה השנייה לראשונה בתולדותיה. הפיתרון באותם ימים היה של המאמן ג'רי ביתĠהלוי, שאימן בעברו שחקן קבוצה בשנות ה-30 וה-40.

בית הלוי במהלך מדהים של אותם הימים העלה לקבוצה הבוגרת את שחקני קבוצת הנוער. שמות שכללו את גיורא שפיגל, צביקה רוזן, מיקו בלו, אורי קידמי, דוד לוי ורכש מהגדנ"ע בשם
דוד קארקו, שזכו לכינוי &quoʹ;תינוקות ג'רי", שבהמשך החזירו את מכבי תל אביב לימים של אליפויות
וגביעים.

הבעלים של מכבי תל אביב, אלכס שניידר, נתן הוראה לאבי נמני להוביל מהלך דומה: חמישה שחקנים כבר הוקפצו מקבוצת הנוער לבוגרים ואמורים לקבל אחרי הפגרה את כרטיס הכניסה להߨכב הראשון. מדובר ב-ציון צמח, ריפ פרץ, ניסו קפילוטו, מתן לוטטי ויותם פנסו, כשגם הצעיר מחטאפה נס זמיר, צפוי להכנס לשורות מכבי תל אביב. אליהם יצטרף הליברי הצעיר עמונאל מאיוקה, שכבר רשם מספר הופעות  בקבוצה הבוגרת.

אלכס שניידר דורש לשחרר את רודי חדד ויאניק קאמנן תחילה. לשניים יובהר בקרוב שאם הם לא יסכימו לעזוב, הם יוקפצו הישר ליציע. שניידר מתכוון לשחרר בסיום העונה את כל הזרים למעט עמונאל מאיוקה. ההחלטה שהתקבלה בתחילת השבוע היא: השכר הגבוה ביותר שמכבי ת"א̠תשלם בעונה הבאה יהיה 200 אלף דולר.

שניידר לא רוצה יותר חוזים ארוכי טווח ובחוזים העתידיים להיות, לא יהיה יותר שכר קבוע מראש, שלא תלוי בהישגים וניצחונות. את תקציב מכבי תל אביב יהיה בעונה הבאה כ-45 מיליון שקלים בלבד.

מכבי תל אביב תשוב באמצע Ӕשבוע הבא לאימונים לקראת משחקי גביע הטוטו נגד בני יהודה ומשחק הליגה מול מכבי נתניה בקופסא.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק