הם בטח לא פראיירים

אלבה ברלין תפגוש ביום חמישי בערב את מכבי תל אביב ותייצג את הכדורסל הגרמני. האם בגרמניה מתעניינים בכלל בכדורסל? תלוי את מי שואלים. מה שבטוח הוߐ שיהיה למכבי מאוד מעניין להתארח באולם החדש של אלבה

יום רביעי 28 ינואר 2009
שלמה חסיד
אלבה ברלין, שתגיע ביום חמישי להתמודד מול מכבי תל-אביב במסגרת היורוליג, תנסה השנה לעשות את הבלתי יאומן ולהיכנס אל תוך הפיינל-פור שישוחק העונה בברלין. אבל מה אנו יודעים בארץ על סצנת הכדורסל בגרמניה? האם היא מפותחת, האם בתקשורת בכלל מתעניינים בליגה המקומית והאם אלבה מגיעה ממדינת כדורסל או שמא השם מכבי תל-אביב יכול להפחיד אותה? פאנל המומחים שלנו מנסה לענות.

מאמנה הגרמני של מכבי נתניה, לותר מתיאוס מספר על חוסר הפופולאריות של ענף הכדורסל במדינה: "האמת, הכדורסל בגרמניה לא מעניין אף אחד. זה ענף ספורט אולי החמישי בחשיבותו. אחרי הכדורגל, הטניס ועוד ענף או שניים מגיע הכדורסל, שלא מסוקר וידיעות על הליגה המקומית אפשר למצוא בעמוד 20 של העיתונים. הגרמנים מתעניינים בעיקר בכדורגל, והכדߕרסל לא אטרקטיבי".

כשנשאל האם בברלין יודעים על קיומו של הפיינל-פור העונה בברלין ענה מתיאוס:

"חד משמעית לא. זה אירוע אזוטרי שלא נוגע לאנשים ברחוב. אני באופן אישי יודע שהפיינל-פור יהיה בברלין אבל בגרמ۠יה לא מדברים על זה, לא יודעים מזה ואני מעריך שרק לקראת חודש מאי כשהאירוע יתקרב יפרסמו אותו ואוהדי ספורט גרמנים ירצו לראות את מיטב הכדורסל האירופאי בפעולה".

דירק נוביצקי פחות מפורסם מאשר כוכבי הכדורגל?

"Ӡוביצקי מאוד מפורסם, מדובר ב-MVP של ליגת ה-NBA ושחקן שמתייצב למשחקי הנבחרת בקיץ אחרי עונה מפרכת. אנשים מעריצים אותו, אבל להגיד שהוא מייצג את הכדורסל הגרמני זאת טעות. הוא מייצג בעיקר את עצמו. נכון שהגרמנים מזדהים איתו, אבל הוא הדבר היחיד שמוצלח בענף הזה&quoʹ;.

דיוויד בלאט חושב אחרת ממתיאוס: "ענף הכדורסל בגרמניה דיי פופולרי, האולמות שם מלאים והליגה מעניינת ותחרותית. כשמכבי תשחק מול אלבה בחוץ היא תתפלא לפגוש אולם לא פחות ביתי מאשר נוקיה ואני אומר את זה באחריות. כמובן שאלבה מגәעה לנוקיה כאנדרדוג אבל מי שחושב שריאל מדריד, מכבי או אפילו ברצלונה ילקקו דבש בברלין פשוט טועה".

האולם בברלין הוא ללא ספק אחד המשוכללים שנבנו בשנים האחרונות. 14,800 מקומות האולם "O2 World" נבנה לפני מספר שנים.  נערכים בו מלӑד אירועי ספורט גם מופעים שונים, והחל מהעונה משחקת בו אלבה ברלין. הקהל ממלא אותו בכל משחק ומרעיש בכל פעם שאלבה מתגוננת.

אטורה מסינה, מאמӟ צסק"א מוסקבה מזהיר מפני היריבה: "אני לא חושב שיש מקום לזלזל באלבה ברלין, היא התברגה לטופ 16 באירופה ואני בטוח שידידי פיני גרשון לא מזלזל בה. לגבי הכדורסל בגרמניה, הוא הולך ומתפתח ואני יודע שההצלחה של נוביצקי ב-NBA יצרה תיאבון של ספורטאים נוספים̠ללכת בדרכו. אנחנו באופן אישי שיחקנו השנה בקלן ובאו המון אוהדים לראות את צסק"א. שיחקנו גם מול אלבה ברלין ומי שחושב שזה היה קל, זה לא נכון".

צביקה שרף חותם: "הליגה בגרמניה מעניינת ביותר. אני חושב שהליגה מרתקת והאەהדים מגיעים, האולמות מלאים בכל משחק בשונה מאצלנו ואני יודע שהגופיות של דירק נוביצקי נמכרות לא פחות מחולצות של באלאק והפופולריות שלו אפילו עולה על כוכבי הכדורגל".

צילומים: האתר הרשמי של אלבה ברלין

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק