פראיירים לא מתים

ליגת העל: דווקא בזמן של מעידת המוליכות, מכבי חיפה לא ניצלה זאת וסיימה ב-1:1 בבלומפילד מול מכבי ת"א . מאבק האליפות עדיין פתוח. בוקולי (30) כבש ראשון לחיפה, בוזגלו (83) השווה

יום שני 02 פברואר 2009
אייל כהן

משהו לא דופק במכבי חיפה. זה נראה היטב היום (שני) במשחק ההשלמה בבלומפילד, כאשר הירוקים איבדו יתרון יקר וסיימו בתיקו 1:1 מול מכבי ת"א המשתדרגת.

מכבי חיפה בנתה, מכבי חיפה הרסה. הקבוצה של אלישע לוי שיחקה מחצית ראשונה מצויינת פלוס קינוח אדיר של גוסטבו בוקולי, עם שער שנראה בעיקר באירופה, אבל במחצית השנייה חושך. איבוד  היתרון 7 דקות לסיום סימן בעיקר כיצד מכבי חיפה שבירה, ודווקא בזמן הקריטי לא עמדה ביעדיה. רפאלוב כלל לא נראה על הדשא, אפק ۔יה טוב לפרקים אך  התעייף במחצית השנייה, קטן זה לא קטן של המחזורים האחרונים ויש עוד הרבה עבודה בכפר גלים.

מכבי תל אביב התעוררה בעיקר במחצית השנייה, כאשר החילוף הכפול שבו דור מלול ומגרלשווילי הרכש החדש נכנסו והוסיפו מחץ בהתקפה סביב כמובן, ۞אור בוזגלו. בוזגלו היה עירני, חד ומדוייק והשיג את השער שכל כך היה חשוב לצהובים, שהשלימו באופן נדיר 3 משחקים רצופים ללא הפסד, אך עוד ארוכה הדרך לפיסגה.

מחצית ראשונה: איזה גול, איזה גול של בוקולי

Ȋ
אומנם מכבי תל אביב פתחה בשליטה מלאה את המשחק, אבל המצב הקורץ והמסוכן הראשון היה לזכות מכבי חיפה. בדקה ה-10, שני מצבים זה אחר זה, כאשר ליאור רפאלוב נגח מצויין למסגרת אבל יבריץ' הדף ובקרן שלאחריה, קולמה נגח מסוכן מעל השער. 

מזל גדߕל לצהובים, כאשר בדקה ה-20, ההגנה של מכבי התבלבלה בהרחקת כדור, שהוסט לכיוונו של ארבייטמן, שמקרוב בעט כדור שננעץ בקורה. 

עם האוכל בא התיאבון: מכבי חיפה המשיכה ללחוץ והשיגה את השער היוקרתי ועוד איזה שער. בדקה ה-30 קרן מאגף שמאל חדרה למרכז הۨחבה, אך הכדור הורחק החוצה. גוסטבו בוקולי ללא כיסוי, שלח פגז מהסרטים פנימה - 0:1 אדיר למכבי חיפה. 

מחצית שנייה: הצדק נעשה - בוזגלו השווה

בפתיחת המחצית השנייה החליט נמני לבצע שני חילופים ושלח למערכה את דור מלול וחיים מגרלשווילי. בדקה ה-58 ראינו סיכון ראשון של מכבי ת"א במחצית השנייה, עם בעיטה נאה של מגרלשווילי, שנעצרה ע"י דוידוביץ'. 

בדקה ה-65 עלה החלוץ החדש של מߛבי תל אביב, סקוט סילי למגרש, במקומו של יוסי שיבחון. חמש דקות לאחר מכן, עמרי אפק נחלש ומיוקה נותר חופשי מול דוידוביץ', אבל השוער החיפאי מנע שער בטוח. 

רבע שעה מהסיום מכבי תל אביב חיפשה את השוויון. מגרלשווילי זיהה את מיוקה חופשי, אבל הכדורĠהיה רחוק רק 20 ס"מ מהמסגרת. 

איפה מכבי חיפה של המחצית הראשונה? נעלמה לגמרי במחצית השנייה, מה שהעניק למכבי ת"א את השיוויון המוצדק! 7 דקות מסיום המשחק, מאור בוזגלו פשוט טיאטא את כל ההגנה החיפאית ושלח כדור מדוייק ەלא חזק במיוחד מ-16 מטר לקורה ופנימה - 1:1 בבלומפילד. 

בוזגלו ניסה את מזלו מ-40 מטר, אבל ניר דוידוביץ' עירני ומרוכז, הדף את הסכנה הגרנדיוזית לקרן.

מכבי תל אביב: יבריץ', שפונגין, יחיאל, ז'אן, שטרית, בוזגלו, מישאלוף (דור מלול, 46), ג'ונסון, שבחון (סילי, 65). , לוטטי (מגרלשווילי, 46), מיוקה

מכבי חיפה: דוידוביץ', אפק, קינן, קרופניק, מסיללה, קטן, קולמה, בוקולי (אייל גולאסה, 81), רפאלוב (גדיר, 85), ארבייטמן (בירם כיאל, 66) ופאנטיני.

שופט: אסף קינן, איצטדיון בלומפילד.

תגובות

טלספורט בפייסבוק