1

סיום מביך לניהול מביך

אקורד הסיום של מפעל גביע האוטו היה בטעות של ראשי ההתאחדות. האמת שזה היה הסיום הכי הולם למפעל שמצליח לעצבן, באשמת ההתאחדות, כל כך הרבה חובבי כדורגל

יום חמישי 05 פברואר 2009
דורון ӑרגר

בין ההבטחות הרבות שהבטיח בשנתיים האחרונות, יו"ר ההתאחדות אבי לוזון, הייתה גם הבטחה לא כל כך משמעותית – לסיים את משחקי̠גביע הטוטו עד סוף חודש דצמבר.

ההיגיון הוא שאין טעם בעריכת משחקים בשלהי העונה כשכבר אי אפשר לבחון שחקנים ושהראש כבר בקרבות האליפות/הישרדות או משחקי הגביע . ביום רביעי בערב הסתיימו משחקי גביע הטוטו, התאריך- 4 בפברואר, יותר מחודש מתאריך היעד המקורי. ȼ/p>

מכבי תל אביב זכתה למרות ששחקניה שיחקו יומיים לפני כן משחק ליגה ושלושה ימים מאוחר יותר הם יוצאים לקרב בקרית שמונה. הפועל תל אביב עפה בחצי הגמר מכיוון שמאמנה שיתף יותר מידי שחקנים צעירים. טקס הענקת המדליות היה מביך לאחר שהמפסידים קיבלו את מדליות הזהӑ, לפחות הגביע הגיע ליעדו מקורי.

מפעל גביע הטוטו הוא ארוך מידי, משחקים נדחים בו כמעט באופן קבוע. הקהל לא בדיוק מתעניין, המאמנים מואסים בו בערך בחודש ספטמבר, וגם במועצת ההימורים באים בטענות על חוסר רצינות.

וכאן בדיוק הבעיה. אבי לוזון מבטיח, ߑמועצת ההימורים מזהירים, ליושבי הראש יש טענות, אבל אף אחד לא עושה מעשה. והמעשה חייב להיעשות ומיד. כבר לתחילת העונה הבאה.

משחקי גביע הטוטו צריכים להסתיים עד סוף אוקטובר, מקסימום תחילת נובמבר. שהמאמנים יבחנו שחקנים בחודש אוגוסט ולאחר מכן יהיו המשחקיםȠהפיתרון לפגרות הנבחרת והחגים. הגמר שיערך בשבוע האחרון של אוקטובר  או הראשון של נובמבר. לאחר מכן שיתרכזו השחקנים במשחקי הליגה והשחקנים הזרים שיזכו לפגרת חורף הגונה. אחרי פגרת החורף משחקי הגביע היחידים שצריכים להיערך, יהיו משחקי הגביע הרגילים.

ߪחימת המשחקים לזמן מוגדר גם תעורר יותר עניין. לאוהדים יהיה קל יתר להזדהות עם שחקנים מחליפים ואיש לא יהיה מופתע לגלות בחצי גמר גביע הטוטו שחקנים שעלו מנערים א'.

גביע הטוטו הוא מפעל חשוב ומכובד. לא מעט מחובבי הכדורגל גדלו יחד איתו, מכירים ומוקירים אותו. הדבר הכי טוב שההתאחדות צריכה לעשות, היא לכבד את המפעל.  והעונה זה שוב לא קרה. חלוקת המדליות השגיאה היא אומנם טעות אנוש, אבל בגמר הגביע זה לא יכול לקרות.

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק