סקולארי לא קוסם

מאמן צסק"א מוסקבה וגיבור נבחרת ברזיל, זיקו, מגן על חברו פליפה סקולארי, שפוטר מצ'לסי בשבוע שעבר: "לא נתנו לו יותר מדי זמן. לדעתי היה צריך להשאר עד סוף העונה"

יום שלישי 17 פברואר 2009
אייל כהן

האדמה רעדה בשבוע שעבר, כאשר לואיס פליפה סקולארי הברזילאי פוטר ממשרת המאמן בצ'לסי. הרבה הדים עלו לאויר. בינתיים חברו לנבחרת ברזיל ומאמן בהווה, זיקו, בעדו של סקולארי, שלדעתו פוטר מוקדם מדי. 

"אני חבר טוב של פליפה, זה מאכזב אותי לשמוע שהוא פוטר מתפקידו. סקולארי לדעתי מאמן ברמה גבוהה עולמית, הוא זכה בגביע העולם. לדעתי צ'לסי עדיין מועמדת לכל תואר אפשרי, גם בליגת האלופות וגם בליגה המקומית" - תיאר זיקו בקפדנות. 

̍ הבעיה הנוספת שלדעת זיקו הפריעה לסקולארי, עצם היותו ברזילאי: "כולם חושבים שהברזילאים הם קוסמים, עושים הוקוס פוקוס ומשנים קבוצות. זה לא נכון ובלתי הגיוני. לצערי, מאמנים ברזילאים צריכים גם להתמודד עם הבעיות המנטאליות וגם להבין את המנטאליות האירופאית של הקבוצות בהם הם מאמנים". 

כיום זיקו מאמן את צסק"א מוסקבה הרוסית, לאחר שבעונה שעברה הקפיץ את הקבוצה הטורקית, פנרבחצ'ה לשלב רבע גמר ליגת האלופות: "לדעתי לא נותנים לברזילאים יותר מדי זמן להוכיח את עצמם. עם עוד זמן סקולארי לדעתۙ היה מצליח לסיים את העונה. לכן קשה להחליט אם סקולארי נכשל בצ'לסי". 

תמונות: גטי אימג'

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק