המשטרה: חשש לאלימות בדרבי

בלעדי: עקב החשש לאירועים אלימים משטרת ישראל לא מאשרת למכבי תל-אביב את קיומו של משחק העונה בצמרת הליגה הלאומית לנוער, הדרבי התל-אביבי בשבת, במגרש הסינטטי בקריית-שלום

יום רביעי 18 פברואר 2009
אשר גולדברג
משטרת ישראל חוששת לאשר קיום משחק דרבי תל אביבי בליגת הנוער בביתה של מכבי תל אביב.

לאחר דרבי הגביע בקבוצות הבוגרים שלשום, ביום שבת במסגרת ליגת הנוער לכדורגל מכבי תל-אביב תארח את הפועל לדרבי ומשחק עונה במסגרת מאבקי הצמרת בליגת הנוער, אולם כלל לא ברור היכן הדרבי יערך.

מכבי ת"א מגיעה למשחק אחרי "הדרבי הקטן" מול בני-יהודה, אותו לא התקשו לנצח וסיימו ב-4:1. כעת במכבי תל-אביב ביקשו לארח את משחק הנוער במגרש הסינטטי בקריית-שלום ונתקלו בסירוב מטעם משטרת ישראל.

למשחקי דרבי הנוער, ובטח שבעונה בה 2 הקבוצות מתמודדות בצמרת הליגה, מגיע קהל רב של מאות אנשים והמגרש הסינטטי, בו ישנה למכבי תל-אביב הצלחה לאחרונה, אינו יכול על פי הערכת המשטרה להכיל כמויות כאלה.

במשחקי הדרבי בעבר כבר התרחשו אירועים אלימים בין מחנות האוהדים ובעקבות משחקי הדרבי בתקופה האחרונה בין קבוצות הבוגרים חוששים במשטרת ישראל מתקרית נוספת במשחק הӠוער. משחק הדרבי הראשון העונה הסתיים בניצחון של הפועל 0:2. לפני פחות מחודש נערך משחק נערים א' בין שתי הקבוצות והוא יסתיים בהכאת אחד מהורי שחקני מכבי. לפני כשלושה חודשים  נדחה משחק ליגת הנוער בין הפועל תל אביב לבית"ר ירושלים עקב החשש לאירועים אלימים מצד האוהדים שיבקשו "לסגור חשבון" על ניצחון קבוצת הבוגרים של הפועל תל אביב בטדי.

במכבי תל-אביב קיבלו אישור על כ-15 שוטרים בלבד ובמצב זה לא יתאפשר קיומו של המשחק במגרש הסינטטי. המנהל המקצועי של האגודה, ניר לוין אמור להיפגש היום עם הӧב"ט של הקבוצה בעניין הדרבי. לוין אמר כי: "אנחנו עורכים את הפגישה בדיוק עקב החשש לאירועים כאלו ואני לא חושב שתהיה בעיה שלא תאפשר לנו לארח את הדרבי".

תגובות

טלספורט בפייסבוק