ב-206 לא יחגגו הערב

בלי מכבי ת"א ובלי הפועל י-ם - הכדורסל הישראלי יוכיח הערב (20:45) שיש לו מה למכור ויציג היכל נוקיה מלא וצבעוני. הפועל חולון ומכבי חיפה בגמר על טהרת הכדורסל הישראלי

יום רביעי 18 פברואר 2009
שלמה חסיד
מכבי חיפה והפועל חולון קיימו הערב את האימונים המסכמים לקראת משחק גמר הגביע, העӨב (חמישי) ב-20:45 בהיכל נוקיה. ההיכל צפוי להיות מלא ב-11 אלף צופים כשמחציתם יהיו אוהדי חיפה ומחציתם אוהדי חולון.

אוהדי הקבוצות רכשו מאז העלייה לגמר, מאות כרטיסים מאוהדי הפועל ירושלים שרכשו כרטיסים בציפייה להשתתפות קבוצתם בגמר - והתבדו. בחולון, כמו גם בחיפה, מורגשת התרגשות ודריכות רבה לקראת משחק הגמר, המעניק לקבוצות הזדמנות נדירה ואולי בלתי̠חוזרת, לזכייה בגביע המדינה.

בהיכל צפויה חגיגה נדירה, שלא תכלול את מכבי ת"א, או את הפועל ירושלים ובכך יוכח שהכדורסל הישראלי איננו פיקציה או מועדון אקסלוסיבי של שני מועדונים בלבד.

בחיפה גם כן מייחסים חשיבות רבה לדחיפה של קהל הקבוצה שצפוי למלא כמחצית מיציע ההיכל. אבי אשכנזי התייחס לנושא ואמר: "הקהל הביאו אותנו לגמר ואנחנו צריכים אותו גם מחר. אני מקווה שיהיה משחק ספורטבי שיתן כבוד לכדורסל הישראלי".

בחולון מסרבים לתכנן מראש חגיגות זכייה̠ובימות חגיגות, על-מנת שלא לנחס את סיכויי הזכייה. כמו לפני 10 חודשים, בחולון בונים על חגיגות ספונטניות במקרה של זכייה. טובי שוורץ, יו"ר חולון התבדח בנושא: "אנחנו לא נלך ל-206, השחקנים יביאו סנדביצ'ים כי יש מיתון".

דני פרנקו. "אנחנו קצת עייפים בגלל העומס אבל ברגע שנראה את הקהל ביציעים - זה יעבור, אנחנו צריכים עוד דחיפה קטנה מהקהל בכדי לזכות בגביע".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק