רודיק פרש בגלל היחס לפאר

אנדי רודיק הפתיע היום כשהודיע שהוא פורש מטורניר דובאי בעקבות ההחלטה לא להעניק ויזה לשחר פאר. עוד לפני כן נקנסו מארגני הטורניר ב-300 אלף דולר

שבת 21 פברואר 2009
מערכת TELESPORT

אנדי רודיק, אחד מהטניסאים הבכירים בעולם, הפתיע הבוקר כאשר הודיע שהוא מוותר על השתתפותו בטורניר דובאי, טורניר בו זכה בשנה שעברה, וזאת עקב ההחלטה של מארגני הטורניר שלא להעניק ויזת כניסה לטניסאית הישראלית שחר פאר.

רודיק הבהיר: "אני ממש לא מסכים עם מה שקורה שם. לא צריך לערב פוליטיקה וספורט ולכן החלטתי לוותר על השתתפותי בטורניר".

רודיק, המדורג שישי בעולם (עשוי לӤגוש מחר את דודי סלע מחר בגמר טורניר ממפיס), הוא הטניסאי היחיד שוויתר על הטורניר בגלל היחס לפאר. מרבית טניסאיות הצמרת העולמית התבטאו קשות כנגד מארגני הטורניר, אך החליטו לשחק בו. אולם רודיק הוכיח כי יש מקום למעשים ולא רק לדיבורים ולמרות שנמצא בכושר מצויין וߜמרות האפשרות לזכות ב-300 אלף דולר הוא העדיף לשמור על עקרונותיו. כזכור, אנדי רם הישראלי החליט להשתתף בטורניר הזוגות בדובאי לאחר שקיבל לבסוף ויזה.

מארגני טורניר הטניס בדובאי טענו ששחר פאר לא תשתתף בתחרות מחשש להחרמת הטורניר על ידי הקהל ומאווירהĠעוינת. אז פאר לא קיבלה את הויזה ולא תשתתף בטורניר, אבל את הקנס הכספי הגבוה שקיבלו בדובאי הם לא לקחו בחשבון.

ארגון הטניס העולמי לנשים הטיל הערב את הקנס הכספי הגבוה ביותר שהוטל אי פעם לטורניר נשים בסך 300,000 אלף דולר וכל זה רק מפני ששחר פאר לא קיבלה את האישור להשתתף.

שחר פאר כבר הוגרלה למשחקי הטורניר וביקשה לקבל את הויזה, אך משרד החוץ בדובאי היה זה שסירב לאפשר לטניסאית הישראלית להיכנס אל איחוד האימרויות. מי שכן יגיע לדובאי ביום ראשון הוא אנדי רם אשר ישתתף בטורניר הזוגות.

תמונה: GettyImages

תגובות

טלספורט בפייסבוק