תיקו בין מכבי פת להפועל תא

ליגת העל: שער עצמי של טופוזאקוב (75) העלה את מכבי פתח תקווה ליתרון מבטיח, אך ערן זהבי המחליף השווה ל-1:1 בתוספת הזמן והעניק להפועל נקודה במשחק קשה באורווה

שבת 21 פברואר 2009
מערכת TELESPORT
אחרי מחצית ראשונה מרדימה וחסרת מצבים, המחצית השנייה הביאה לנו יופי של דרמה, ואפילו שני שערים. שער עצמי אומלל של אלין טופוזאקוב בדקה ה-75 נתן למכבי פתח תקווה יתרון, אבל גוטמן ערך כמה חילופים מוצלחים, ביניהם הכנסתו של ערן זהבי להרכב, שבתוספת הזמן נתן להפועל את התיקו היקר באורווה.

הפועל צימקה את הפער מחיפה לארבע נקודות באופן זמני, אך לירוקים יש עוד משחק חסר שבו הם יכולים לפתוח פער מאסיבי של שבע נקודות, מהיריבה הכמעט יחידה שלהם בצמרת.
מהצד השני, הקבוצה של רוני לוי ממשיכה לא להפסיד בליגה, אך היא גם לא מנצחת בשלושת משחקיה אחרונים (כולל משחק הגביע מול נתניה באמצע השבוע).

מכבי פתח תקווה עולה לבינתיים למקום הרביעי בטבלה, אך רק עד השלמת שאר משחקי המחזור.


מהלך המשחק:

המשחק התחיל בכמה דקות של גישושים, כפי שמקובל בליגה שלנו, כשבדקה ה-8 טלקייסקי קיבל במתנה כדור נפלא לרגל מהגבהה של דה סילבה שעברה את כל מגני פתח תקווה, אבל הבולגרי, שלא נמۦא בשיאו העונה ניסה לשחרר בעיטה בשמאל ופספס את הכדור. כשתי דקות אחר כך נגיחה של להלה נקלטה בקלות על ידי אוהד כהן.

בדקה ה-15 טל בן חיים הצעיר חדר נפלא לרחבה אך נבלם מתיקול נפלא של טופוזאקוב. כדקה אחר כך מתפרצת נפלאה של הפוӢל ת"א בראשותו של יבואה הסתיימה בבעיטה של החלוץ הנהדר לקורה. בינתיים בדקות הפתיחה, הפועל ת"א מעט יותר טובה ונראית קרובה יותר לכיבוש.

דווקא כשהיה נראה שהמשחק מתחיל לתפוס קצב טוב, שתי הקבוצות נרגעו ועד סיום המחצית כמעט ולא ראינו מצבים ߞסוכנים משני הצדדים, אולי חוץ מכמה בעיטות בינוניות ולא מדויקות בעיקר מרחוק.

ההזדמנות הראשונה במחצית השניה הגיעה לטובת פתח תקווה, כאשר בדקה ה-50 עומר דמארי התקדם יפה עם הכדור, השאיר לפרדה שהיה פנוי, אבל פרדה בעט רע מ-ı8 מטרים אל מחוץ למסגרת.

פתח תקווה נראית חדה יותר בפתיחת המחצית השנייה, ובדקה ה-55, טל בן חיים הקפיץ כדור ענק אל עבר אסולין שבעט מהאוויר מזווית קשה כדור טוב, שנהדף על ידי אניימה. 

בדקה ה-60 אבוטבול הוציא התקפה של הפועל ת"א, השאיר את הכדור לורמוט, אבל גילי ורמוט לא בשיאו היום ובעט חלש אל מרכז השער מתוך הרחבה.

בדקה ה-70 הגבהה של טלקייסקי הגיעה במקרה אל אנטבי הפנוי, שעצר את הכדור, ומהאוויר בעט בשמאל אל מעל לשער.Ȧnbsp;

ובדקה ה-75 סוף סוף הגיע שער במשחק. איסמעיל עמאר הרים כדור אל עבר הרחבה, אך הכדור שלו הגיע דווקא אל טופוזאקוב, שגלש לעברו ודחק אותו אל שערו הוא. המלאבסים ניסו להמשיך את המומנטום וכדקה אחר כך עומר דמארי הגיע למצב מצויין מהאגף הימני, אבל במקום למסור לאמצע לכיוון אסולין הוא ניסה בעיטה קשה ולא פגע במסגרת. 

גוטמן הנואש עורך ישר אחרי השער את שני חילופיו האחרונים, כאשר ערן זהבי ובן בסט החליפו את נאתכו, ואת טלקייסקי המאכזב.

הפועל ת"א הולכתĠעל שער בכל הקופה ובדקה ה-85 כמעט וזה עלה להם ב-2:0. שלושה שחקנים של פתח תקווה נשארו כמעט ולבד מול אניימה, אסולין העביר את הכדור למרכז, אך טל בן החיים לא השתלט על הכדור טוב, ומנע מפרדה להשתלט על הכדור ובכך הציל שער בטוח לקבוצתו. כנראה שפתח תקווה מצליחה לכבוש רק אם הפועל ת"א עושה את זה בשבילה, מצב מצויין שהתבזבז למלאבסים. 

דקה אחר כך, וההחמצה כמעט ועולה ביוקר לפתח תקווה. ערן זהבי נותר פנוי מכ-25 מטרים מהשער, והצעיר שנכנס כמה דקות קודם כן שחרר כדור אדיר אל המסגרת, ߐבל אוהד כהן היה ערני והדף טוב לקרן. 

בדקה ה-89 לבן בסט הייתה הזדמנות נהדרת להשוות כשהוא נותר כמעט פנוי כחמישה מטרים מהשער, אבל החלוץ החלוד לא היה ממוקם מספיק טוב והבעיטה שלו פספסה את המסגרת.

ובתוספת הזמן, כשכבר מכבי פתח תקווה התכוננו לחגוג, המחליף הצעיר של גוטמן, ערן זהבי העניק לו את הניצחון בנגיחה מצויינת לאחר כדור חופשי. הקבוצה של גוטמן כהרגלה מצטיינת בדקות הסיום, ומצליחה להימנע מהפסד ממש ברגעים האחרונים של המשחק.̊הרכבים:

מכבי פ"ת:
 אוהד כהן, איסמעיל עאמר, מוראד מגאמדוב, בובאן גראנצרוב, קובי גנון, סירמנה דמבלה, אורי לוזון (סולי צמח, 66), דני פרדה, טל בן חיים, ליאור אסולין, עומר דמארי (לירן כהן,80).

הפועל ת"א: וינסנט אניימה, דגלאס דה סילבה, אלין טופוזאקוב, וואליד באדיר, יגאל אנטבי, שי אבוטבול, ביבראס נאתכו, גילי ורמוט, דמיטאר טלקייסקי (בן בסט, 7ȸ), מהראן להלה (בן לוז, 69), סמואל יבואה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק