צ'לסי ניצחה 0:1 את יובנטוס

שמינית גמר ליגת האלופות: במשחק הבכורה בסטמפורד ברידג', צפה חוס הידיניק בקבוצתו צ'לסי מנצחת 0:1 קטן את יובנטוס משער של דיידיה דרוגבה

יום רביעי 25 פברואר 2009
אייל כהן
משחק פשוט הכדורגל, אין ספק. צ'לסי סיבכה אותו מעט, אבל השיגה ניצחון מינמלי 0:1 מול יובנטוס, שלא בטוח יספיק בגומלין בטורינו. 

משחק הבכורה של הידיניק בסטמפורד ברידג', זימן להולנדי מפגש ענק מול יובנטוס. היכולת של צ'לסי לא הייתה גבוהה במיוחד, אבל הכחולים עשו את העבודה, השיגו את השער שחיפשו ואף שמרו על שער נקי מול התקפה איטלקית משובחת. 

למרות זאת, האיטלקים עדיין בתמונת המשחק, למרות היכולת הירודה במחזורים האחרונים בליגה המקߕמית, קבוצה איטלקית צריכה להתבסס במעמד רבע הגמר.

מחצית ראשונה: דרוגבה מקפיץ את סטמפורד ברידג'

כבר בדקה השלישית של המשחק, בדק סולומון קאלו חלוץ חוף השנהב בצ'לסי את עירנותו של בופון, שהדףĠמצויין בעיטה מ-20 מטר. שלוש דקות בלבד לאחר מכן, בוסינגווה הגביה מאגף ימין ישר לראשו של דרוגבה, שנגח מעל השער. 

הלחץ של צ'לסי השתלם: בדקה -12, כדור אדיר של סולומון קאלו, שחתך את כל ההגנה האיטלקית, נחתה ישירות לרגליו של דידייה דרוגבה, שמקרוב הפציץ את השער פנימה - 0:1 לכחולים. 

בדקה ה-22 יובה כמעט והשוותה, כאשר כדור אדיר נכנס לתוך הרחבה ואלסנדרו דל פיירו שלחĠפצצה פנימה, אבל צ'ך עצר בצורה אומנותית. 

דל פיירו ניסה את מזלו דקה לפני תום המחצית הראשונה, אך ללא הועיל. 
מחצית שנייה: צ'לסי שמרה על היתרון

בדקה ה-62, פטר צ'ך יצא בצורה שטותית מהשער, אך בסופו של דבר יובנטוס לא ניצלה את המצב. דקה לאחר מכן, מארצ'ויני שלח פצצה, אבל הכדור עלה מעל השער. 

יובנטוס המשיכה והמשיכה גם לקראת הסיום לחפש את שער השוויון, אבל לא ۞צאה הזדמנות להכניע את פטר צ'ך. ממש בתוך תוספת הזמן, פאבל נדבד שלח פצצה מ-20 מטר, אבל אלכס הצליח להדוף את הכדור לקרן.

צ'לסי: צ'ך, אשלי קול, למפארד, דרוגבה, אובי מיקל, באלאק (מאניש, 81), בוסינגווה, קאלו (מאלודה, 72), טרי,̠אלכס וניקולס אנלקה. 

יובנטוס: בופון, צ'ליני, מלברג, אמוראי, דל פיירו, נדבד, קאמורנזה (מארצ'ויוני, 52) סיסוקו (טרזגה, 86), מולינארו, טיאגו (מארצ'יסיו, 62) ולגרוטגלה. 

תמונות: גטי אימג'.

תגובות