אני בשוק ממה קורה כאן

הדובר הוא מוטי ארואסטי, לשעבר כוכב מכבי תל אביב. גם מוני פנאן, המנהל האגדי של מכבי ת"א עד העונה, הגיב על התקרית בה היה מעורב דיור פישߨ: "חברים אמרו לי שפישר אחד האנשים החביבים שמשחקים כדורסל"

יום שני 02 מרץ 2009
שלמה חסיד
 דיור פישר נחשב העונה לאחת מנקודות האור הבודדות של מכבי ת"א. הוא נרכש תמורת סכום די צנוע בתחילת העונה ובניגוד לשחקנים אחרים בקבוצה, נתן את התמורה המלאה.

פישר הצטייר,  לפחות בתקשורת,  כאיש נעים ושקט, אולם התקרית בה היה מעורב הלילה השחקן, שהותקף במועדון בת"א, מאלצת שוב את אנשי הקבוצה להתעסק עם בעיות משמעת וגרוע מכך, מכבי כנראה תצטרך להסתדר בלי פישר במשחקים הקרובים.

&nbsɰ;נשאלת השאלה האם יש להגביל שחקנים בבילויים ליליים. שאלנו אנשי מקצוע, האם יש מקום לאסור על שחקני כדורסל לבלות במועדוני לילה, אחרי שגם בשנה שעברה וויל ביינום הסתבך בקטטה במועדון הג'י ספורט בת"א. 

מוני פנאן, המנכ"ל האגדי של מכבי ת"א לשעבר, תמיד נחשב לאבא של השחקנים. פנאן כבר לא המנהל של מכבי, אך הוא מעיד על פישר: "אישית אני לא מכיר את דיור פישר, אבל יש לי חברים בלאס וגאס שߐמרו לי שהוא אחד האנשים החביבים ביותר שמשחקים כדורסל. אני גם רואה שהוא שחקן מצויין, לא יודע מה קרה שם אתמול אבל אני מציע לכולם לא להיות שיפוטיים. עברו רק כמה שעות מאז המקרה".

אתה חושב שצריך לאפשר לשחקנים לבלות אחרי משחקים?
 אם שחקן יוצא לבלות אחרי משחק בו הוא ניצח, אין עם זה בעיה בתנאי שהוא שומר על הכללים. נקווה בשבילו שהוא ייצא מזה. אי אפשר לעשות הכללות על שחקנים אחרים, כל מקרה לגופו ושחקני הכדורסל יודעים שהם צריכים להיות ספורטאים, חריגים יש בכל מקום&quoŴ;.

נראה שהרוח המכבית ממשיכה להיעלם. בעבר ראשי הקבוצה היו מצליחים להשתיק כל מיני שערוריה, בזמנים של היום זה בלתי אפשרי. מוטי ארואסטי, אחד מכוכבי מכבי בעבר, נשמע מופתע מאוד ממה שקרה לפישר: "האמת שאני בשוק טוטאלי ממה שקורה פה. דווקא דיור פישר עשה עליי רושם של שחקן למופת ודמות חביבה מאוד, לא יאומן שדווקא הוא הגיע למצב שקרעו לו את הפנים. פישר הוא לא טראבל מייקר, בכל זאת הוא הגיע למצב הזה ושחקני מכבי צריכים להבין שזה לא גן ילדים פה. הם צריכים להתרכז בכדורסל ולתת מאה אחוז. ߜא יודע איך יש להם מרץ ללכת לאימונים אחרי משחקים אבל אסור שזה יקרה".

העו"ד אבי סספורטאס, מאוהדיה המושבעים של מכבי אמר בזעם: "אני חושב שזו בושה וחרפה מה שקורה פה עם השחקנים של מכבי, שכנראה חושבים שבגלל שהם הגיעו לעיר שהיא חזקה בבילויים, אז הם בטעות באו לפה לחופש והופכים קבוצה מפוארת למקום מלוכלך. אם זה היה תלוי בי הייתי מעיף אותו לכל הרוחות ומראה שהמועדון הזה שווה משהו, כי אליפות אפשר לקחת גם בלעדיו. לא יכול להיות שכל שנה יבואו לפה שחקנים לחופש ועל הדרך ישחקוĠכדורסל, כל זה בשביל כמות נכבדה של דולרים. לפני שנתיים זה היה סימאס יסאייטיס, שכל יום צילמו אותו בנמל. שנה שעברה ביינום ועכשיו פישר. מכבי חייבת לקנוס אותו ולהיפרד ממנו בסוף השנה, בשביל להראות שפה זה לא בית זונות כמו שהשחקנים חושבים".

בקהיߜת  הכדורסל הישראלי הגיבו בתדהמה נוכח ההסתבכות הנוספת של שחקן מכבי תל אביב. כך למשל מני ברנר, יו"ר מכבי ר"ג: "אני בהלם מוחלט, קשה להאמין ששוב שחקן של מכבי נתפס מבלה במועדון לילה. אני מאחל לפישר החלמה מהירה. באופן עקרוניĠאי אפשר לתפוס אנשים ולאסור אותם בבתים שלהם. שחקן שמכבד את עצמו והמקצוע שלו, לא צריך להיגרר ולהגיע למצב שהוא מנותח בבית חולים. פישר צריך לדעת שאירוע כזה פוגע בתדמית שלו וגם אם אני יוצא מנקודת הנחה שהוא לא אשם, עדיין לכל אדם נורמטיבי אסור להיות במצבים האלה,Ƞבמיוחד מודל לחיקוי כמו כדורסלן".

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק