קשטן במסע אל הלא נודע

מה בדיוק מתכוננים קשטן וסיני לראות במסע הסקאוטינג ברחבי אירופה? לחץ התקשורת אילץ את המאמנים לטייל בטורקיה, גרמניה, אנגליה ובלגיה, במעקב אחרי הליגיונרים המסופסלים. מתחילים הערב בטותקיה

יום רביעי 04 מרץ 2009
אשר גולדברג
בסוף חודש מרץ - תחילת אפריל, תשחק נבחרת ישראל פעמיים מול נבחרת יוון במסגרת מוקדמות אליפות העולם, מונדיאל 2010 בדרום אפריקה. לישראל סיכוי מצוין להעפיל למשחקים, לראשונה אחרי 39 שנים, אך משהו נסדק. נדמה כי התקשורת, הכתובה והאלקטרונית, אינה מסכימה עם הסגל הנוכחי שהרכיב הצוות המקצועי, קשטן-סיני.

הויכוחים בעד או נגד ניר דוידוביץ' ודודו אוואט נרגעו, כמו גם הקמפיין בעד החזרת מיכאל זנדברے לנבחרת הלאומית. הטרנד העכשווי של התקשורת הוא קמפיין החזרתם של פיני בלילי ויניב קטן למדי הכחול-לבן של הנבחרת. לחצים פחות מאסיביים קיימים גם בכיוון זימונם של דוד רביבו וגילי ורמוט.

קשטן, שבאחרונה מיעט וכמעט שלא עקב בפועל ופיזית אחרי הליגיונרים שלנו באירופה, "נכנע" ללחצים ויצפӔ כבר הערב במשחק קבוצתו של פיני בלילי, סיבאספור, מול פנרבחצ'ה במסגרת הגביע הטורקי. בלילי  בתקופה האחרונה עולה לשחק רק מהספסל ולרוב אינו פותח בהרכב הפותח. זימונו של החלוץ תלוי ביכולתו להרשים את המאמנים הלאומיים, בין אם מהספסל או שמא יקߑל קרדיט בהרכב, לכבוד המאורע.

תזכורת: משה סיני הוטס לפני מספר חודשים לאנגליה, בכדי לצפות במשחק גביע אופ"א של סלים טועמה וקבוצתו סטנדרד ליאז'. טועמה שיחק 20 דקות יבשות ועקרות, אך זה הספיק כדי להקנות לקשר זימון ומקום בהרכב ߔנבחרת הלאומית. כיום טועמה אינו מצוי בתכניות מאמנו בליאז' , אך המאמנים הלאומיים צפויים לעקוב אחריו באימוניו בקבוצה ולהעריך את כושרו, מאחר וכדורגל תחרותי בבלגיה - אינו חלק משגרת חייו של טועמה.

בבלגיה משחק מועמד נוסף להרכב מול יוון, יואב זיו. במקרה של זיו, קשטן וסיני יכולים להרשות לעצמם לאחר במעט למשחקו של המגן הישראלי, זאת מאחר והוא אינו צפוי ליטול חלק במשחק עד לדקות המאוחרות של המחצית השנייה.

לקשטן חשוב לצפות באליניב ברדה, המועמד המוביל לאייש את שפߙץ הנבחרת. כאן לשם שינוי, ניתן לסמן וי - ברדה זוכה לקביעות בהרכב קבוצתו. עוד בבלגיה, צפויים קשטן וסיני לצפות בעומר גולן ואבי סטרול, כשהאחרון הוא זה שזוכה לאחרונה למקום קבע בהרכב.

בחזית האנגלית, אמנם קר מאוד, אך ההצלחה של הקפטן, יוסי בניון, בשבועות האחרונים - מחממת את הלב. עוד בשורה חיובית מגיעה מכיוונו של טל בӟ-חיים, שתפס לאחרונה מקום של קבע בהרכב בקבוצתו החדשה - סנדרלנד. את הצוות המקצועי יעניין לראות את מנהיג הקו האחורי של הנבחרת משחק דווקא כמגן ימני בקבוצתו. בגזרת תמיר כהן אין חדש. הקשר אמנם החלים מפציעה, אך נראה שבבולטון פשוט שכחו מקיומו של הקשר האחורי של נבחרת ישראל.

בגרמניה המצב לא טוב. גל אלברמן קופא על ספסל מינשנגלדבאך ולרוב כלל אינו נוטל חלק במשחקי הקבוצה. רוברטו קולאוטי עולה בדרך כלל לשחק רק בדקות הסיום של המשחק, כחילוף שני או̠שלישי.

סגל הנבחרת לקראת המפגשים מול יוון יפורסם בתוך עשרה ימים. יהיה מעניין לעקוב אחרי זימון הליגיונרים, בעקבות מסעות המעקב של הצוות המקצועי. שלב א' במסע יחל כאמור הערב בטורקיה, במעקב אחרי פיני בלילי.

תגובות

8

טלספורט בפייסבוק