חגיגת השיא? חרזי יחכה

אלון חרזי הוא זן נדיר במחוӖות הכדורגל שלנו. עם 519 הופעות, חרזי עומד לשבור את שיא ההופעות בכדורגל הישראלי, אך טקס הוקרה לא מתוכנן לו. השאלה למה? כנסו ותראו מה חושבים אנשי כדורגל בישראל

יום ראשון 15 מרץ 2009
שלמה חסיד

עם 519 הופעות עד כה, אלון חרזי מתקרב להיות שיאן ההופעות בכדורגל הישראלי ובינתיים לא מתוכנן לו טקס מיוחד בשבת במשחק הביתי מול מכבי פתח תקווה.

לחרזי חסרה דקת משחק אחת שתיחשב להופעה אחת. או אז, יהיה חרזי השחקן הישראלי הראשון שמגיע ל-520 הופעות. כיום, עם 519 הופעות הוא עם אותו מספר הופעות כמו גידי דמתי והשוער רפי כהן. חרזי לא שיחק ביום ראשון מול בני יהודה וסביר שבשבת הקרובה מול מכבי פ"ת בקרית אליעזר הוא ישבור את השיӐ המיוחד. העם מחכה? לא בדיוק.

לא בכל יום נשברים שיאים כאלה בביצת הכדורגל הישראלי, אבל משום מה, איש מסביב אינו מתרגש. אולי כי לא מדובר ביחצ"ן, אולי כי חרזי, מאז ותמיד היה עוף מוזר בכדורגל הישראלי. מוזר ואחד המוערכים ביותר. ובכל זאת, קӦת מוזר שהשיא החריג לא מרשים את אוהד הכדורגל הממוצע.

האם במכבי חיפה מתכוונים לערוך לחרזי טקס מיוחד? מתברר, כאמור,  שלא. דודו בזק, דובר מכבי חיפה אמר: "כמי שרואה את אלון באימונים אני יכול להגיד שהוא אפילו לא קרוב לפרישה ולۛן אין טעם עכשיו לעשות לו טקס מיוחד, צריך לחכות עוד כמה שנים עד שהוא יתלה את הנעליים ואז להיפרד ממנו יפה. אלון הוא מקצוען, אחד שמרגיש צורך להוכיח את עצמו בכל אימון וכל משחק. עם גישה כזו אפשר לגדל לצידו דור של צעירים שלוקח ממנו דוגמא איך מתנהג ספורטאי גדול".

העיתונאי עוזי דן, מומחה לענייני עולם כועס על ההתייחסות: "בהרבה מדינות עושים כבוד לשחקנים ששוברים שיאים. כשראיߙן גיגס שבר את שיא ההופעות במנצ'סטר יוניטד עשו לו טקס מכובד ביותר במשחק. בובי צ'לרטון, נשיא הכבוד של יונייטד, שגיגס שבר את השיא שלו, העניק לגיגס את הגביע.  אצלנו הכדורגל מתנהל איך הוא שמתנהל ופה לא יודעים לעשות כבוד לותיקים.  אמר כבר מי שאמר 'מי ߩלא מכיר את העבר שלו, אין לו עתיד".

שחקן העבר ומאמן ההווה גילי לנדאו, מסכים עם דן וחושב שצריך לערוך לחרזי טקס: "בהחלט יש מקום לעשות לו טקס. בדור הנוכחי אלון חרזי הוא סמל של מכבי חיפה וסמל של ספורטאי שלוקח את העניינים̠ברצינות, עובד נכון ומתייחס ברצינות למקצוע. שחקן שבנה את עצמו בעבודה קשה. במכבי חיפה משוגעים עליו. הדלת של יעקב שחר פתוחה בפניו והוא סוגר איתו חוזים בחמש דקות. חבל שאין לנו עוד כמה חרזי בכדורגל והעובדה שהוא שובר את שיא ההופעות בהחלט מספקת סיבה לערוך לە טקס מיוחד".

גם העיתונאי דני דבורין, מסכים : "אלון חרזי בהחלט אחת הדמויות החביבות. הוא לא רק שחקן גדול אלא גם בנאדם גדול. חשוב שיהיה טקס שינציח את שיא ההופעות שלו. 520 הופעות הן סיבה מספיק טובה לעשות לו טקס. לאĠרק הקהל של מכבי חיפה צריך להוקיר אותו, אלא כל אוהדי הכדורגל בארץ צריכים לתת לו כבוד כי פשוט מגיע לו. הוא שחקן שכולם אוהבים וכולם מעריצים". 

רוני רוזנטל, כוכב נבחרת ישראל ומכבי חיפה לשעבר מנסה להרגיע: "אני לא חוߩב שיש פה סיבה למסיבה. באירופה לא מקובל לעשות טקס לשחקן ששובר את שיא ההופעות. רק כששחקן פורש עושים לו טקס, נותנים לו גביע ומנוי לכל החיים, זה מה שצריך לעשות עם אלון. חוץ מזה חרזי ילד, העתיד לפניו ולא נראה לי שהוא יפרוש בקרוב".

אלי אוחנה, הסמל של בית"ר ירושלים, שגם זכה לשחק עונה אחת עם חרזי בבית"ר ואף לזכות עימו באליפות מפרגן מעט יותר: " אני יכול להגיד שהוא שייך לזן נדיר של ספורטאים, אני לא מתפלא שהוא ממשיך לשחק. אלון הוא דמות מיוחדת, מודל לחיקוי לצעירים, שחקߟ שהגיע להרבה מאוד תארים בקריירה שלו ונשאר בנאדם עממי וצנוע". 

הוא עומד לשבור שיא מדהים ולא מארגנים לא שום דבר

"לדעתי לא צריך לעשות לו טקס מיוחד, צריך לחכות שיפרוש ואז להיפרד ממנו כראוי".<̯p>

תגובות

טלספורט בפייסבוק