העידן הבא של ביתר

אחרי השער שכבש (בעזרת עמרי קנדה) ואחרי היכולת המצויינת, לאנשי בית"ר ירושלים אין ספק - עידן!ורד בדרך להיות אחד מכוכבי העתיד של בית"ר ירושלים. היכרות עם האיש שהאוהדים אוהבים

יום שלישי 17 מרץ 2009
שלמה חסיד

 עידן ורד הוא הבשורה החדשה של בית"ר ירושלים המתחדשת, זו שנבנית לימים שאחרי ארקדי גאידמק ויוסי מילשטיין. הקשר המחונן, הבקיע ביום שני את השער הראשון לרשת הפועל תל אביב, בעזרתו של עמרי קנדה, בדרך לניצחון 1:2 על האדומים והוכיח כי לבית"ר יש עוד שחקן לסמוך עליו בעתיד.

ורד החל את הקריירה שלו במכבי ת"א. בגיל 7 הצטרף למועדון ושיחק בצהוב עד גיל 15, אז הוא העדיף לעבור להכח עמידר ר"ג, קבוצה שאחד מבעליה הוא אביו של השחקן - נמרוד ורד.

שנתיים שיחק ורד בקבוצת הנוער של הכח ר"ג. בסוף עונת 2006-2007 זכה להזדמנות הראשונה שלו בקבוצה הבוגרת, מחזור האחרון מול מ.ס אשדוד. במשחק שנעל את העונה כבש ורד את שער הבכורה שלו בליגת העל.

אביו נמרוד מספר הבוקר: &quoɴ;כבר היום בשמונה בבוקר עידן קם. הוא נסע למחנה אימונים של האולימפית ולא חשב אפילו לבקש להגיע מאוחר. אנחנו מתרגשים, אבל צריך לזכור שהוא כבר הבקיע שער במדי הכח והבקיע במדי בית"ר מול קרית שמונה. לעידן יש חוזה בבית"ר לשלוש שנים עד סוף השחרור הצבאי. הӞטרה שלו היא לנסות לתפוס מקום בהרכב. אף אחד לא נהיה שחקן אחרי שער אחד. כל משחק טוב מקרב אותו למטרה כמו שמשחק רע ירחיק אותו".

בתקופה בה שיחק בהכח שם איתן מזרחי עין על השחקן. מאמן הכח אז, אורי מלמיליאן מספרȠש"אני זוכר שכשאיתן מזרחי רצה לצרף אותו המלצתי עליו בחום. ידעתי שעידן בהחלט יכול להיות בצוות המוביל של בית"ר".

הכח עמידר ר"ג ירדה ליגה ו-ורד הצטרף לקבוצת הנוער של בית"ר, שם הפך הרכש מר"ג לשחקן מרכזי בדרך לשני דאבלים. <̯p>

מזרחי מספר: "כבר הרבה זמן אנו מכינים תשתית ליום שבו ארקדי גאידמק יסגור את הברז. עידן הוא אחד מרבים שיש לנו באקדמיה. הוא שחקן שעובד ללא הפסקה. הרטה ברלין כӑר הביעה בו עניין, אבל הוא רצה לסיים את השירות הצבאי שלו. הסוד שלו הוא שמעבר להיותו שחקן, הוא גם בן אדם".

בסוף עונת 2007-2008, הוקפץ ורד לקבוצה הבוגרת ע"י יצחק שום. הוא שיחק  במהלך טורניר הגביע של הערוץ הראשון הרוסי, אך הופעת הבכורה Ӕרשמית שלו התקיימה ב-4 למאי ושוב מול אותה קבוצה בה ערך את הופעת הבכורה שלו בליגת העל - מול מ.ס אשדוד. במשחק שנעל את העונה מול סכנין, זכה ורד לראשונה בחייו לפתוח בהרכב של בית"ר ירושלים.

את עונת 2008-2009 פתח עידן ורד כשחקן  הקבוצה הבוגרת וߙצא עם הקבוצה למחנות האימונים באירופה. במהלך מחנה האימונים הראשון בהולנד, כבש שער מרהיב במשחק אימון מול ואסלוי הרומנית וזכה לתשואות. הייתה זו הנקודה בה הוא סומן כ"דבר הבא" של בית"ר ירושלים.

מלמיליאן: "מוקדם לעשות השוואות בין עיߓן לשחקנים אחרים בבית"ר. יש ביניהם הבדל של כמה שנים טובות. אני טוען שאסור לחלק את השחקנים לצעירים ו-ותיקים. לעידן מגיע מקום בהרכב".

האוהדים התאהבו בו מיד. ניר בוקובזה מתענג: עידן עובד על המגרש רואים את זה. לא משנה מי מבקיӢ, לא משנה מי מבשל. לא משנה לקהל גם אם מנצחים או מפסידים. חשוב ששחקנים ילחמו. עידן מבין את זה טוב מאוד. כל מי שמקבל את חולצת ההרכב צריך להתנהג כמו עידן ורד. רואים שהוא חזק בראש וזה היתרון שלו".

תגובות

טלספורט בפייסבוק